Bílí Tygři míří do Kladna, vrátí se na sever Čech s trojicí bodů?

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Na postupovou příčku ztrácí Bílí Tygři i po prohře s brněnskou Kometou jen dva body. Tento rozdíl mohou stáhnout v jediném extraligovém kole, v neděli si to navíc na kladenském ledě rozdají se třináctými Rytíři. Ze středočeského města už jednou letos odjížděli se třemi body, snad se jim to povede i tentokrát. Utkání začíná v neděli v 17:30.

Rytíři Kladno

Kladnu se nedaří. Tým Jaromíra Jágra klesl až na třináctou příčku a na dvanáctý Liberec ztrácí šestnáct bodů. Vypadá to, že společně s Chomutovem se už ze dna tabulky nevyhrabe a zahraje si baráž. Z posledních sedmi utkání mají Středočeši jen čtyři body za dvě výhry v prodloužení nebo po nájezdech. Nejprve zdolali Piráty, poté Pardubice.

Rytíři jsou momentálně třináctí, na Liberec ale ztrácí šestnáct bodů.

Zpočátku sezony se Kladenští pohybovali ve vyšších příčkách tabulky a dokonce i jednou porazili Bílé Tygry. To se stalo hned v prvním vzájemném utkání, které ovládli poměrem 3:1 a překvapivě vyloupili Tipsport arenu. Zbylá dvě klání dopadla lépe pro Severočechy, kteří nejprve zdolali Rytíře venku 3:0 a poté doma 3:2 v prodloužení. Nejúspěšnějším Středočechem proti Liberci je zatím Jan Dalecký (1+1), z druhého tábora se nejvíce ve vzájemných duelech dařilo Petru Nedvědovi (2+2).

Produktivitu Kladna vede veterán Pavel Patera, jenž skóroval letos zatím jen pětkrát, k tomu ale přidal 21 asistencí. Ve své devatenácté extraligové sezoně tak jako kapitán Rytířů pokračuje svou úspěšnou kariéru, navíc je třetím nejstarším hráčem soutěže. Mezi obránci nejvíce bodů nasbíral zkušený Tomáš Kaberle, jenž bude spoluhráčem Nedvěda v Soči. Pětatřicetiletý bek má na kontě 22 bodů.

44. kolo: Hradec – Kladno      4:0

Prohře 0:3 na domácím ledě s Brnem nezabránila ani nejnovější posila Bílých Tygrů, Ján Lašák. Slovenský gólman za svá záda propustil dvě branky, na jeho vrub však nemohla jít ani jedna z nich. Střel nakonec zastavil 19, zatímco jeho protivník Marek Čiliak musel zasahovat devětadvacetkrát.

Ondřej Vitásek byl proti Kometě vyhlášen hráčem utkání.

Zápas s Moravany mohl dopadnout lépe pro Severočechy, kterým v tom ovšem bránila střelecká smůla a také skvělý gólman Čiliak. Několik gólů měli na hokejce třeba Nedvěd nebo Tomáš Filippi, strážce brněnské svatyně byl ale hlavním důvodem, proč střetnutí dopadlo tak, jak dopadlo.

Těžko říci, zda by byl výsledek jiný v případě, že by utkání dohrál slovenský kanonýr Martin Bartek. Toho sudí poslali do kabin už v první třetině po faulu loktem na beka hostí Jana Hanzlíka. Jednalo se o trest ve hře, kvůli kterému nakonec nejproduktivnější Bílý Tygr přijde i o duel na Kladně. Disciplinární komise se jej navíc rozhodla suspendovat i na další dva zápasy, poprvé tedy zasáhne do hry 28. února proti Chomutovu.

V sestavě by ale neměly chybět jiné hvězdy. Stále stoupající forma obránce Ondřeje Vitáska byla v pátek náležitě oceněna, když spolehlivého zadáka vyhlásili hráčem utkání. Skvěle se předvedl i lotyšský reprezentant Koba Jass, jenž hrál po dlouhé době téměř devět minut a patřil rovněž mezi nejlepší bojovníky na ledě.

Úvodní buly v kladenské ČEZ ARENĚ bude vhozeno o nedělní půl šesté. Duel můžete sledovat jako obvykle na onlajny.com a na Tipsport TV.