Ohlasy k zápasu

Budu to mít drahé, ale Vlachův hattrick taky nebude zadarmo, směje se po první letošní nule Petr Kváča

Liberec - Bílí Tygři si v pátečním utkání poradili s Českými Budějovicemi, když svému soupeři nastříleli hned sedm branek! Tým se však vytáhl i při hře v defenzivě, kterou svým prvním letošním čistým kontem podpořil i brankář Petr Kváča. „Kluci to přede mnou parádně odbránili, za což jim patří velký dík,“ pochvaloval si pomoc svých spoluhráčů.

Jak se za utkáním ohlížíš?
Věděli jsme, že přijedou České Budějovice, které teď měli bodovou sérii, a že to nebude jednoduché utkání. I přesto, že zápas skončil takovým výsledkem, tam byly pasáže, kdy jsme se museli v obranném pásmu ohánět. Zvládli jsme to jako tým, rozhodly detaily. Jsme rádi za tři body.

Motor na přelomu první a druhé třetiny nevyužil přesilovku pět na tři a v jejím závěru navíc sám inkasoval. Byla toto rozhodující pasáž?
Říká se, že kdo nevyužije dvojnásobnou početní výhodu, nemůže vyhrát. Na oslabení tři na pět jsme skvěle zapracovali. Kluci to přede mnou parádně odbránili, za což jim patří velký dík. Nejspíš to rozhodující okamžik byl.

Do poloviny zápasu vám tam napadaly ještě tři góly. Z pohledu brankáře to asi bylo příjemné sledovat...
Abych řekl pravdu, takové duely jsou pro mě nejtěžší, protože jen stojím v brankovišti, nic na mě nejde, a najednou musím udělat zákrok. Je důležité, abych se držel v koncentraci. Naše útočné pásmo jsem úplně vypnul a jakmile soupeř přejel naši modrou, byl jsem stoprocentně soustředěný. Moc zásahů jsem neměl, takže člověk musí být přichystaný, aby tým podržel.

Jaroslav Vlach o příspěvku Petra Kváči za vychytanou nulu do týmové kasy:

"Petra pořádně osolím a potom si od něj vezmu něco i na můj příspěvek za hattrick."


Za Tygry jsi udržel první nulu v extralize. Jak jsi spokojený se svým osobním výkonem?
Jsem rád, že se nám povedlo střetnutí bez inkasované branky, je to vzpruha jak pro mě, tak pro celé mužstvo. Je pro nás důležité, že umíme zápas vyhrát s čistým kontem.

Přišel už pokladník kabiny Jaroslav Vlach s požadavkem na peněžní příspěvek za první nulu?
Jarda mi to spočítal a hned po zápase na mě pokřikoval v kabině. Je to hodně drahé.

On tu na rozhovoru říkal, že si z té tvé částky vezme něco i pro sebe, aby mohl splatit svůj hattrick. Možná ti proto účtoval víc.
Ten jeho hattrick taky nebude zadarmo! Nějak se spolu domluvíme. (smích) Petr Kváča zasahuje

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Odehrané v 17:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha