Chce to zlepšit koncovku, říká útočník Jaroslav Vlach

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Úterní zápas s Pardubicemi nedopadl pro Bílé Tygry zrovna dobře. Marcel Melicherčík po velmi dlouhé době pustil první branku, zatímco vepředu selhávali domácí v koncovce. Ačkoli byli lepším týmem, prohráli tedy 0:2. Po utkání jsme hovořili s forvardem Jaroslavem Vlachem, který byl nedocenitelný především v oslabení.

Jaroslave, jak bys okomentoval zápas s Pardubicemi?
Bylo to vyrovnané utkání. Měli jsme velké šance v první a druhé třetině, které jsme nevyužili. Potom nás Pardubice dvakrát potrestaly a my jsme do konce zápasu nedokázali skórovat.

Jaroslav Vlach hraje především oslabení
Brankář Dušan Salfický zastavil všech 35 střel, které na něj šly. Hrálo to velkou roli?
Chytal dobře, ale my jsme tam neměli za celý zápas žádná vyložená přečíslení. Při přesilovkách jsme se občas dostali k dorážce. Neudělal žádný bezvadný zákrok, jen chytil vše, co na něj šlo. Žádné těžké střely to nebyly, skórovat jsme mohli hlavně po dorážkách.

Na čem budete nejvíce pracovat v přípravě na zápas v Chomutově?
Potřebujeme zapracovat na zakončení. Myslím, že jsme neodehráli špatný zápas. Nešla nám ta koncovka, což by chtělo zlepšit. Když se to povede a budeme střílet víc a víc, tak tam góly začnou padat a bude to lepší.

Často nastupuješ na oslabení. Je to něco, v čem vynikáš, nebo tě prostě trenér určil?
Každý hráč má v týmu nějakou roli, mě trenér využívá na oslabení. Snažím se to odehrát co nejlépe a využít ten prostor, který na ledě dostanu.

V této sezoně máš zatím pět extraligových zápasů. Jak probíhal tvůj začátek do ročníku?
Začínal jsem v Benátkách, trenéři mě povolali do prvního týmu. Snažím se tady dělat vše co nejlépe, tak snad tu nějakou dobu vydržím.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Slavná trojice aneb selská jízda