Ohlasy k zápasu

Chvíli jsem myslel, že bude ještě další zápas, smál po postupu Petr Kváča

Liberec - Bílí Tygři ovládli sedmý zápas a po výhře 2:1 oslavili čtvrtý postup do finále za šest let. V obzvláště velké euforii byl po výhře brankář Petr Kváča, který dlouho ani nevěřil, že je série se Spartou skutečně u konce. „Sezóna ale ještě nekončí,“ snažil se poté klidnit emoce.

Je to zatím nejlepší moment tvé kariéry?
V tuto chvíli ano. Nesmím zapomínat ani na Budějovice a Třinec ve Spengler Cupu. Momentálně ale tento okamžik výrazně převládá. Jsem strašně šťastný a moc si to užívám. Je to ještě umocněno tím, jaké mužstvo máme. Kluci přede mnou odvádí úžasnou práci.

Takto důležitý zápas jsi nejspíš ještě nechytal. Jaká byla tvá mentální příprava?
Psychika je další důležitý aspekt, na kterém s panem Láskou (trenérem brankářů, pozn. red.) pracujeme. Mám své věci, které dělám, i nehokejové koníčky. Ve středu jsem na hokej vůbec nemyslel a zavolal jsem domů přítelkyni. Ráno jsem se probudil a začal se připravovat na utkání.

Trenér Patrik Augusta o rozhodujícím duelu:

„Psychicky to samozřejmě nebylo jednoduché. Myslím si ale, že sedmý zápas v play-off je něco, na co každý hokejista bude vzpomínat minimálně do konce kariéry. Hráči si ho chtěli pamatovat v tom dobrém. A ukázali to! Kluci si zatím šli a patří jim obrovský respekt. Utkání odehráli na hranici svých možností.“


Co jsi cítil, když zazněla závěrečná siréna?
Já tyto momenty miluju, proto hokej hraji. Je to trochu jako být na drogách. První minutu jsem vůbec nevěřil tomu, že jsme postoupili. Série se Spartou byla úžasná.

Kdy jsi začal věřit, že by to mohlo vyjít?
Zhruba tu minutu po poslední siréně. Normálně jsem si myslel, že bude ještě další zápas (smích). Došlo mi to až ve chvíli, kdy všichni, včetně realizačního týmu, naskákali na led.

Na oslavy asi není moc času, že?
Užívat si budeme jen krátce. V neděli začíná finále, takže si musíme rychle oddechnout. Sezóna ještě nekončí!

Petr Kváča se raduje z postupu do finále

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Olomouc
Bílí Tygři Liberec