Domácí premiéra, Bílí Tygři se střetnou s hradeckým Mountfieldem

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Již třetí přípravný zápas čeká ve čtvrtek na Bílé Tygry. Ti se poprvé v letním období představí na domácí půdě a soupeřem jim budou východočeský Mountfield HK. Úvodní buly duelu padne v 16 hodin.

Mountfield HK

Před začátkem letošní sezony se v kabině Mountfieldu proměnila poměrně podstatná část mužstva. Celkem do týmu přišlo a odešlo z něj sedmnáct hokejistů, mezi příchozími nalezneme obránce Jiřího Vašíčka nebo útočníka Dávida Skokana. Naopak jedním z hráčů, kteří Hradec Králové opustili, je František Ptáček - dlouholetá opora zadních řad Mountfieldu zamířila do Brna.

Jiří Vašíček již hájí barvy Hradce Králové

Příprava Východočechů je v porovnání s Libercem o něco pozadu, k prvnímu ostrému testu nastoupili hráči teprve ve středu 6. srpna, kdy sehráli vyrovnaný duel s Amurem Chabarovsk z ruské KHL. Na regeneraci před soubojem s libereckými šelmami tedy nemají ani 24 hodin.

Trenérská lavička pátého celku základní části 2013/14 navíc v souboji s ruským týmem šetřila celou řadu opor. Do boje s bývalým klubem libereckého gólmana Jána Lašáka tak nenastoupili například Jaroslav Kudrna a Jiří Šimánek.

Severočeský celek čeká již třetí přípravný zápas a to ještě ani neskončil první ryze srpnový týden. Dosud Liberec nabíral herní praxi na cizích stadionech, v Třinci a slávistickém Edenu, nyní ho tedy čeká první prověrka před vlastními diváky.

V dosud odehraných duelech moc shodných věcí nenalezneme. Zatímco do zápase s Třincem nastoupila značně osekaná sestava a výsledek hovořil jasně pro domácí hokejisty, na Slavii nastoupili svěřenci Pavla Hynka v takřka kompletním počtu a zápas rozhodla jediná trefa. Lišil se i pohled do brankoviště, Ján Lašák a Marek Schwarz tak zatím každý zasáhli do jednoho duelu.

Slavná trojice aneb selská jízda