Druhá třetina byla katastrofa, kroutil po debaklu hlavou Marek Pinc

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Svůj desátý zápas s Mladou Boleslaví si asi žádný z kádru Bílých Tygrů nepředstavoval tak, jak dopadl. Šestigólovému přídělu Středočechů nezabránil ani brankář Marek Pinc, který po čtvrtém inkasovaném gólu přepustil své teritorium Vošvrdovi. „Trochu to už ve mně bublalo, takže jsem se raději vydal na střídačku,“ popsal nevysoký brankář své pocity bezprostředně po čtvrtém zásahu hostů.

Jak bys utkání s Mladou Boleslaví zhodnotil?
První třetina byla z naší strany dobrá, ale druhá byla katastrofa.

Ve druhé třetině jste dostali pět branek. Co se tam stalo?
Kdybych to věděl, tak jsme asi zahráli lépe. Nevím. Asi jsme si mysleli po první třetině, že to půjde samo. Bohužel to nešlo. Boleslav na nás vlétla, dala nám pět branek a bylo po zápase.

Dvě branky vám dal Bahenský během jednoho střídání. Už jsi zažil někdy něco podobného?
Takových situací bylo a ještě určitě bude. Neřekl bych, že je to něco výjimečného. Takový je prostě hokej.

Rozhodla zápas první desetiminutovka ve druhé třetině?
Určitě. Dostali jsme tam rychle čtyři branky a to rozhodlo. Za stavu 4:0 se zápas těžko otáčí.

Marek Pinc: "Dnes jsme hráli všichni špatně.

Dnes to nešlo nejen dozadu, ale i dopředu to dost drhlo.
Já bych to dnes nesváděl na obranu nebo na útok. Myslím si, že dnes jsme všichni nehráli dobře a Boleslav zaslouženě vyhrála.

Odvolali Tě trenéři při střídání brankářů nebo jsi jel sám?
Bylo toho na mě už moc, a tak jsem vyjel. Trochu to už ve mně bublalo, takže jsem se raději vydal na střídačku.

Dalo se nějaké brance zabránit?
Každý gól se dá chytit. Že by ale dnes padla nějaká blbá branka, bych asi neřekl. Nebyl to dobrý zápas.

Mohla se na vás podepsat reprezentační přestávka?
Těžko říci. Před pauzou jsme vyhráli tři zápasy doma a hráli jsme výborný hokej. Bohužel jsme teď dvakrát prohráli, ale nic tak hrozného se zatím neděje. Teď jedeme dvakrát ven, takže se tam pokusíme vyhrát.

Vypadá to, že Boleslav není pro vás tady v Tipsport areně příliš oblíbený soupeř. Dnes to nebylo poprvé, co jste dostali od nich takový gólový nášup.
Za tu dobu, co jsem v Liberci, mi připadá, že vyhráváme my u nich a oni u nás. Nevím, kde hledat příčiny téhle kuriozity. Jestli to je domácím prostředním …

V neděli jedete do Třince, který je momentálně na čele extraligy.
Asi se máme na co těšit. Liga je ale momentálně tak vyrovnaná, že můžeme vyhrát kdekoliv a prohrát s kýmkoliv. Dnes jsme prohráli 0:6 s Boleslaví a klidně můžeme vyhrát 6:0 zase v Třinci.

Marku, děkuji za rozhovor a hodně štěstí v Třinci.

Slavná trojice aneb selská jízda