Mládežnický hokej

Jakub Mulač o online trénincích: Kluci k nim přistupují zodpovědně, musím je pochválit!

Liberec - Uběhl přibližně půlrok a chod Tělovýchovné jednoty se vrátil do kolejí, v nichž fungoval už na jaře. Vinou utahování vládních restrikcí se totiž musí znovu trénovat na dálku. S trenérem Jakubem Mulačem jsme se podívali na čtvrtou a pátou třídu.

Čtvrťáci i páťáci trénují čtyřikrát týdně, v pátek navíc mají dobrovolný trénink. "O víkendu zasíláme tréninkový program na další týden. Hráči tam naleznou jak seznam cviků, tak odkaz s playlistem na YouTube, kde jsou cvičení natočená a popsaná naším kondičním koučem Tomášem Krámským," doplňuje Mulač.

Tréninky se dají rozdělit na dva druhy - individuální, které posléze celý tým probírá online přes aplikaci ZOOM a alespoň částečně společné, kdy jeden hráč živě s trenérskou dopomocí předcvičuje, ostatní jej přes aplikaci sledují a plní cviky s ním. Jakub Mulač navíc prozradil, že vše není pouze o tréninku. "Přes ZOOM diskutujeme o hokejových tématech. Klukům pokládáme otázky, aby také museli trošku přemýšlet," usmívá se.

"Jsme rádi, že děti můžeme udržovat v pohybu alespoň touto formou. Musím je pochválit, jak zodpovědně ke všemu přistupují. Velké poděkování patří také rodičům, které s dětmi chodí plnit aktivity ven a v této těžké době nám pomáhají," uzavírá vděčně Mulač.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner