Ohlasy k zápasu

Jakub Valský: Chci vyhrát každé utkání!

Liberec - Jakub Valský se prosadil poprvé po návratu do dresu Tygrů a rovnou to byla branka kuriózní. „Puk mě trefil do stehna, odkud se odrazil do branky. Jsem za to rád, i takové góly platí," prozrazuje šikovný forvard na úvod.

Podařilo se ti vstřelit první gól po návratu do Liberce. Jak to vnímáš?
Jsem za to rád, měl jsem během utkání několik šancí, které jsem měl proměnit. Bohužel se tak nestalo a trochu mě trápilo, že nemohu dát gól. Jsem za to rád, i když mě puk trefil do nohy, od stehna se kotouč odrazil do branky. I takové góly se počítají a platí.

Které neproměněné šance nejvíc lituješ?
Asi té z druhé třetiny, kdy mi Michal Bulíř nahrál přesně před bránu. Vystřelil jsem, ale sklouzlo se mi to v ruce a střela šla vedle. Gólman se přitom jen postavil a čekal, kam to půjde.

Jak se s týmem sžíváš? S Michalem Bulířem jsi předváděl pěkné souhry.
Všichni hrají stejný systém a stejnou hru. Systém je jasně daný a mně to problém nedělá. Kluci hrají dobře a je to lepší a lepší každý zápas.

Jakub Valský

Když porovnáš aktuální ročník s mistrovským, změnil se tým nějak?
Tým se změnil asi jen o nové kluky, přijde mi možná ještě o maličko lepší. Je to samozřejmě tím, že v kabině není žádná vyložená hvězda a celý tým kvůli tomu musí držet při sobě a šlapat od podlahy. Je to vidět i na výsledcích, vyhráváme o gól nebo o dva, je to víc vydřené.

V minulém ročníku byla vaší největší zbraní ofenziva, nyní je to defenziva. Změnila se taktika hodně?
Ne, jenom o detaily, jinak je v podstatě stejná. Každý si plní to, co má a to, co je dané. Když se nám vše daří plnit, tak to mají soupeři těžké. V naší hře jsou samozřejmě chyby, ale když hrajeme to, co máme, tak se nás poráží těžko.

Tabulku vedete již o sedm bodů. Jak se na ní kouká?
Ještě jsem nekoukal (směje se), ale samozřejmě je to hezké. Chceme každý zápas vyhrát a nekoukáme na to, jestli jsme první. Osobně chci vyhrát každé utkání!

Může být právě tato mentalita vaší výhodou, protože ostatní týmy z vrcholu ztrácejí poslední dobou body.
Nemá cenu koukat na ostatní, jestli se někomu daří, nebo ne. Budeme si hrát tu naší poctivou hru a budeme se snažit vyhrát co nejvíc zápasů.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner