Jan Výtisk: Jsem rád za dva body, doufám, že se zvedneme

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Liberečtí hokejisté v úterním zápase zdolali Slavii. Nad Pražany dokázali zvítězit až v nájezdech, a berou tak dva body. Pod výhrou se podepsala i dobře hrající obrana, v jejíchž řadách odvedl skvělou práci Jan Výtisk. Po utkání si našel čas i na novináře.

Honzo, jak bys zhodnotil utkání proti Slavii? Porazit lídra určitě potěší.
Hodnotí se mi skvěle. Konečně jsme bojovali jako mančaft, dali jsme do toho všechno, všichni makali na sto procent. Proto taky přišel úspěch a vyhráli jsme. Sice až po nájezdech, ale máme dva důležité body.

Co se změnilo oproti předchozím zápasům, ve kterých se vám moc nedařilo?
V minulém zápase jsme do toho nešli tak, jak bychom měli. Musíme bojovat, vracet se, srážet se, prostě všechno, co je potřeba k tomu být úspěšní. Měli jsme sezení, něco jsme si řekli, a je vidět, že to pomohlo. Dnes to konečně vypadalo tak, že bojujeme za Tygra.

Bojovali jsme jako mančaft, říká Výtisk

Jak moc je pro vás cenné, že jste zvítězili nad doposud neporaženou Slavií?
Byl to velmi důležitý zápas, porazit vedoucí tým. Slavia hraje dobře, mají vše organizované, špatně se proti nim hraje. Plní si své povinnosti, ale jak říkám, my jsme šli na sto, sto deset procent, a máme tak dva body.

Snažili jste se v obraně nějak speciálně hlídat útok Jaroslava Bednáře?
Všechny jejich lajny jsou kvalitní. Hrají důrazně, a gól může dát kdokoliv. O Jardovi jsme věděli, je to skvělý hráč, a když se mu nechá prostor, tak umí dát gól. Když šel na led jeho útok, tak jsme byli pozornější, ale jinak všechny hlídáme stejně.

Jak jsi ty osobně spokojen se svým výkonem? Zblokoval jsi mnoho střel, zabránil jsi dokonce jasnému gólu.
Já se snažím každý zápas hrát stejně. Někdy to jde, někdy je to těžší, ale snažím se bojovat. Jsem rád za dva body a doufám, že se teď zvedneme, protože tým máme parádní a musíme to potvrdit dalším zápasem.

Nepřišel ke konci utkání za vyrovnaného stavu strach o body?
Hra se přelévala, nesměli jsme udělat chybu. Dali jsme do toho všechno a vyhráli jsme.

Díky za rozhovor.

Slavná trojice aneb selská jízda