Jsem rád, že jsme tam, kde jsme říká Tomáš Klimenta

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Je členem druhé nejproduktivnější formace Liberce a i když na svém kontě nemá mnoho bodů, je jejím velmi platným členem. Tomáš Klimenta se v zápase proti Vítkovicím sice neprosadil, ale i on má zásluhu na cenném vítězství Bílých Tygrů.

Tomáši, kdyby ti někdo před sezónou řekl, že budeš členem nejproduktivnější formace Tygrů, co by sis o tom myslel?

Tak určitě bych to bral, ale nevěřil bych tomu. Jsou tu přece jiní, jako je Andrej nebo Vaicko, kteří loni dali osmdesát procent všech branek, takže asi proto. Nevěřil bych i proto, že jsme loni neměli tolik prostoru, kolik máme letos.

Myslíš si, že právě v tom je ten největší rozdíl oproti loňské sezóně, kdy jste hráli ve čtvrté formaci a na led jste se moc nedostali?

Určitě. V hokeji se teď zápasy rozhodují v přesilovkách, tam padá o sto procent gólu víc, než když se hraje pět na pět. Všechny týmy se naučily dobře bránit při hře v plném počtu a moc gólu tam nepadá. Tím, že jsme dostali prostor při přesilovkách, přišly i branky.

Pojďme k dnešnímu utkání. Čím si vysvětluješ, že se v první třetině nedařilo ani jednomu z týmů?

Bylo to ospalé z obou stran. My jsme na ně chtěli vlítnout, ale oni hráli dobře, všechny puky i za cenu zakázaného uvolnění vyhazovali z třetiny a bylo hodně těžké, se přes ně dostat.

V utkání došlo k výpadku elektrického proudu. Co to pro hráče vlastně znamená?

Je to určitě nepříjemné. Včera se něco podobného stalo při poháru UEFA v Mladé Boleslavi. Nepříjemné to je z toho důvodu, že vystydnete, svaly se zatáhnou. Pak jsme byli rádi, že jsme třetinu dohráli a v kabině o přestávce mohli udělat pár dřepů, abychom se rozhýbali. Potom už to bylo dobré.

Tím, že jste začali plnit i defenzivní úkoly a hrajete oslabení, se zákonitě musí dostavit únava. Jak moc je to pro vás náročné?

Je to určitě hodně náročné a co se týče fyzičky, tak jsme docela rádi, že přišla reprezentační přestávka a budeme si moci trochu odpočinout a doléčit různé šrámy. Teď máme dva dny volno, pak nás čekají dvoufázové tréninky, kde budeme určitě nacvičovat nějaké přesilovky a herní situace, a to bude asi vše.

Po jedenadvaceti kolech jste na druhé příčce tabulky, co k tomu říct?

Určitě je to úspěch, protože začátek sezóny jsme neměli dobrý. Venku se nám nedařilo a hráli jsme hodně špatně. Myslím si, že za poslední dobu jsme se herně hodně zlepšili. Snažíme se hrát ze zabezpečené obrany, což je asi klíč k úspěchu. Jsem hodně rád, že jsme tam, kde jsme a doufám, že v tom budeme pokračovat.

Slavná trojice aneb selská jízda