Kluci v závěru padali obětavě do střel a to se v dnešním hokeji cení, říká Jiří Stejskal

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Po dlouhých dvou letech se postavil brankář Jiří Stejskal mezi liberecké tyče od začátku zápasu a obnovená premiéra to byla úspěšná. Svými čtyřiatřiceti zákroky pomohl Bílým Tygrům ke třem veledůležitým bodům a dokonale tak zastoupil zraněnou jedničku Liberce Michala Fikrta.

Trochu to vypadalo, že jsi byl ze začátku lehce nervózní?
Tak určitě jsem byl nervózní, ale jak se člověk dostane na led, tak to z něj automaticky spadne, pak už jsem byl docela v klidu a myslím si, že to bylo docela dobré utkání.

Muselo to být pro tebe dost složité utkání, protože Budějovice působily tak trochu jako uspávači hadů, dlouho nic a pak udeřily.
My jsme to věděli, že budějovičtí beci střílej hodně na bránu, vlastně dali z toho dva góly. Kluci mi říkali, že si mám hodně vyjíždět, že u nich hodně střílejí beci, ale dva góly na vítězství dneska nestačily.

Co běží brankáři hlavou za stavu 3:2, třicet vteřin do konce a vhazování ve vašem obranném pásmu? Co je v tu chvíli nejdůležitější?
Já si myslím, že je nejdůležitější vyhrát buly a dát si pozor na následnou střelu. Něco podobného jsem zažil teď v Benátkách, kde jsme hráli s Chomutovem a to bylo prakticky to samé. Vyhraje se buly a pak tam kluci padají obětavě do střel, de facto díky nim jsem ke konci ani snad neměl zákrok. Takže i díky nim jsme to vyhráli.

Je dobré takhle ke konci přerušovat hru a kouskovat to?
(Smích) Tohle já nepoznám, jestli je lepší to kouskovat. Ke konci jsme hráli v oslabení, takže jsme věděli, že když vyhodíme puk tak se nebude pískat. Tam de facto Venca Pletka vyhodil puk na prázdnou bránu, ale šlo to těsně mimo a hráči Budějovic ani nestartovali za tím pukem, takže to byla výhoda a zaplať pán Bůh, že to tak dopadlo.

V dalších pěti dnech vás čekají dvě utkání. Jak vypadají prognózy kolem Michala Fikrta nebo se postavíš do branky znova ty?
Michal Fikrt má natažené lehce stříslo, takže uvidíme, jak to s ním bude. Já nemůžu mluvit za něj, ale dnes se dělalo vše pro to, aby to šlo. Bohužel ho to ale dnes do zápasu nepustilo, tak uvidíme.

Poslední zápas od začátku jsi chytal 30.září 2006 proti Zlínu a vítězný nebyl. Vzpomněl sis na to?
To si ani nepamatuju, když to je dva roky zpátky, na to jsem vůbec nemyslel. Já se teď soustředím od zápasu k zápasu a tady to jde nějak mimo mě.

Čekal jsi, že by to takhle mohlo dopadnout, že by ses posunul z dvojky v Benátkách na pozici teď „jedničky“ Bílých Tygrů, když se Michal Fikrt zranil?
Jednička tady je určitě Michal Fikrt a chytá výborně. Já jsem teď tady dostal šanci ho zaskočit a důležité je, že se vyhrálo. Na mě zítra čeká Poruba, takže na ní se musím teď soustředit. Tohle je věc trenérů koho dají do brány, ale jednička tady je Michal Fikrt a když bude zdravý tak bude chytat určitě on.

Cítil jsi ten rozdíl v rychlosti mezi první ligou a extraligou?
My jsme teď v Benátkách hráli s Chomutovem a s Ústím a to jsou mančafty, které mají kádr našlapaný hráči z extraligy. Je to ale určitě ještě trochu rychlejší.

Děkuji za rozhovor a přeju hodně štěstí v zítřejším utkání za Benátky

Slavná trojice aneb selská jízda