Liberec čeká předposlední domácí duel, přivítá Chomutov

Date of publication Author Lucie Korecová

L i b e r e c - V úterý se Bílí Tygři naposledy v barážových bojích střetnou s Chomutovem na domácím poli. Zda se jim podaří prodloužit sérii výher a zvýšit svůj náskok na prvním místě tabulky můžete sledovat od 18:30.

Piráti Chomutov

V barážových zápasech vykazují chomutovští hokejisté kladnou bilanci. Doposud dokázali vyhrát čtyřikrát, z čehož třikrát v základní hrací době, a s třinácti body zaslouženě drží v tabulce druhou pozici. Do samotných bojů o udržení se Piráti vrhli s vervou a po dvou úvodních zápasech brali plný počet bodů. Poté se jim však přestalo dařit a za tři utkání si připsali pouhé dva body. Pomyslná houpačka se však opět zhoupla a Chomutovští v nedělním zápase nedarovali Mladé Boleslavi ani bod.

Chomutovští Liberci znovu nic nedarují

V Liberci budou chtít Piráti jistě dokázat svou extraligovou příslušnost. Velkou motivaci mohou spatřovat v tom, že výhoda domácího ledu se doposud během vzájemných soubojů nepotvrdila. Právě naopak. Chomutov v Liberci vyhrál nad Tygry těsně 3:2, Liberečtí následně dokázali skórovat na ledě soupeře, uhájit čisté konto a dovést utkání ke konečnému výsledku 2:0.

V úterý si Tygři budou muset dát pozor na útočníka Marka Sikoru, který si v zápase s Mladou Boleslaví připsal gól a dvě asistence. Velkou posilou Pirátů je od ledna Martin Šagát, jenž v současné době patří k nejproduktivnějším hráčům chomutovského týmu.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1945
Klubové barvy: bílá, modrá a černá
Webové stránky: piratichomutov.cz
Stadion: Multifunkční aréna Chomutov (5 250 diváků)

Hlavní trenér: Jiří Čelanský
Asistenti trenéra: Zdeněk Skořepa a Jaroslav Beck
Trenér brankářů: Josef Bruk
Vedoucí mužstva: Roman Lauko

Statistiky v baráži

Útočníci

Milan Kraft       6 (1+5)
Martin Šagát      5 (2+3)
Marek Sikora      4 (2+2)

Obránci

Brett Palin       3 (1+2)
Lukáš Pulpán      2 (2+0)

Miroslav Hanuljak (430 minut) 1,81 branky na zápas/úspěšnost 94,56 %

Posledních pět zápasů

7. kolo baráže: Chomutov - Boleslav 3:1
6. kolo baráže: Olomouc - Chomutov  2:3p
5. kolo baráže: Chomutov - Liberec  0:2
4. kolo baráže: Boleslav – Chomutov 4:3sn
3. kolo baráže: Chomutov – Olomouc  1:2sn

Tygři se po nevydařeném začátku rychle oklepali a nyní se díky kvalitním výkonům vezou na vítězné vlně. Prohry jsou zapomenuty a šelmy už si brousí zuby na další soupeře. V neděli si smlsly na Olomouci, které nadělily šest gólů. Liberecká brankářská jednička Marek Schwarz se předvedl ve vynikající formě, a nepustil za svá záda jedinou střelu hostů.

Tomáš Bulík se vrátil do sestavy dvěma zásahy

S jídlem roste chuť. A tentokrát ve známém rčení právem nezaznívá žádný varovný podtón. Počet vstřelených libereckých gólů graduje zápas od zápasu. Nejvíce patrné to bylo v obou posledních utkáních, která se o víkendu odehrála pod Ještědem. Zatímco Mladou Boleslav Tygři ztrestali čtyřmi brankami, proti Olomouci přidali ještě dvě navrch.

Důležitý bude právě úterní zápas s Chomutovem, nad kterým má Liberec v tabulce dvoubodový náskok. V případě výhry by svému soupeři odskočil už na pět bodů a zase by si mohl být svou pozicí jistější.

Statistiky v baráži

Útočníci

Radek Duda     8 (5+3)
Tomáš Pospíšil 7 (1+6)