Aktuální zprávy

Lukáš Krenželok: Teď porazit Vítkovice!

Liberec - Před utkáním s Plzní převzal Lukáš Krenželok z rukou generálního manažera Ctibora Jecha dres připomínající překročení milníku 800 odehraných utkání v extralize. Následně pomohl svému týmu k výhře 4:0. "Radši bych měl 50 zápasů a 18 let," usmívá se ostřílený forvard.

Byl pro tebe zápas po slavnostním ceremoniálu něčím speciální?
Byl to prostě normální zápas. Je úplně jedno, že jich bylo už přes osm set. Raději bych měl 50 zápasů a 18 let! (úsměv) Hlavní je, že máme tři body. Rozhodně se ještě porveme o šestku.

K dresu jsi dostal i nějakou sladkou odměnu...
To dostane můj syn, já přece musím myslet před play-off na svou postavu! (smích)

Jak se vaše vítězství nad Plzní rodilo?
Začátek jsme neměli ideální. Až ve druhé třetině jsme dali gól, ale soupeř měl pořád šance na vyrovnání. Potom vyměnili brankáře a možná, že byl trochu studený, tak nám to tam napadalo. Šli jsme si za výhrou a podařilo se. Přesně takovou vzpruhu teď v klíčové fázi sezony potřebujeme.

Vyhráli také všichni vaši konkurenti. Bude závěrečné kolo v boji o šesté místo o to náročnější?
Ono už to tak bývá. Většinou jsem to zažíval hlavně z 11. místa, to bylo horší. Pořadí často zůstane v posledních dvou kolech stejné. Každý si uhraje výsledky, které potřebuje. Ti nahoře už mají hotovo, naopak kolem hrany play-off se bojuje naplno. Moc mě to nepřekvapuje.

Bylo na Plzni znát, že už jí o nic nešlo?
Oni hrají pořád stejný hokej. Tlačí se dopředu a do brankoviště. Byli jsme na ně dobře připraveni. Už jsme s nimi třikrát prohráli, ale nebývalo herně tak jednoznačné. Většinou to rozsekla nějaká jejich proměněná přesilovka. Možná na nich bylo trochu znát, že už jsou v klidu. Mohli něco trošku podcenit. Nám naopak jde o všechno, prostě nepřicházelo v úvahu, že bychom prohráli.

Na závěr základní části vyrazíte do Vítkovic. Bude to pro tebe jako pro ostravského rodáka zvláštní zápas?
Zvláštní? To ani ne. Prostě je porazíme a uvidíme, jak to dopadne! (smích) Pardubice čeká derby s Hradcem, takže by mohli přijít o nějaký ten bod.

Máš nějakého soupeře, na nějž bys chtěl v play-off narazit?
To nemá smysl vůbec řešit. Teď se musíme soustředit hlavně na sebe. Teprve pak se můžeme dívat, na koho vlastně jdeme. Když si člověk někoho vybírá, tak s ním akorát vypadne. Prostě uvidíme, kdo na nás vyjde.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner