Ohlasy k zápasu

Marek Kvapil: Brno bude v sobotu hrát o všechno, bude to velmi vyrovnaný zápas!

Liberec - Už jen jeden krok! Tygři v pátém semifinálovém utkání porazili Kometu a získali mečbol, který mohou proměnit už v sobotu. Ústřední postavou čtvrtečního duelu byl Marek Kvapil, který si připsal dvě asistence a byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. "Nejdůležitější bylo, že nás nepoložil obdržený gól na 3:2," myslí si liberecká šestnáctka.

Marku, jak bys pátý zápas zhodnotil? Poprvé se vám podařilo zvítězit o více gólů…
To sice ano, ale opět to byla přetahovaná, s Kometou je to takhle vždy. Nám se dneska podařilo proměnit více šancí než v minulých zápasech, což rozhodlo.

Na začátku třetí třetiny jste byli hodně pod tlakem...
Ono to tak bývá, prohrávající tým většinou vsadí všechno na jednu kartu a začne hodně útočit. Je pak hodně těžké proti tomu hrát, nejlepší je neměnit svou hru a nenechat se zatlačit, což se nám po té obdržené brance docela dařilo.

Byl během zápasu nějaký moment, kdy sis říkal, že už to vedení nepustíte?
V kabině jsem po druhé třetině říkal, že už to vedení nepustíme, Kometě se však podařilo snížit. Bylo ale důležité, že nás ten obdržený gól nepoložil, stále jsme hráli svou hru a Petr Jelínek to tou čtvrtou brankou rozhodl.

Je velké plus, že jste zatím vždy dali ten první gól?
Určitě je to lepší, ale jim se vždy podařilo vyrovnat, takže nad tím takhle nepřemýšlíme. Spíš se snažíme hrát pořád stejně, hodně střílet a tlačit se do branky.

Dneska jste vstřelili pět gólů, našli jste konečně recept na Marka Čiliaka?
Neřekl bych, že víme jak na něj, kdybychom to věděli, dali bychom pět branek v každém utkání. Dneska jsme hodně stříleli a párkrát nám to tam spadlo, za což jsme samozřejmě rádi, v dalších zápasech to však může být naopak.

Na postup do finále teď máte dva pokusy…
To sice ano, oni ale budou hrát o všechno. Zase to v sobotu bude boj o každý centimetr ledu. Doufám, že to urveme!

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner