Michal Bulíř: Začínáme se do toho dostávat

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Bílí Tygři ve čtvrtečním přítelském zápasu proti Hradci dokázali zvítězit 4:3 po samostatných nájezdech. Vlivem vyhrocené třetí periody dospělo utkání k remíze, a v trestných stříleních byl úspěšnější Liberec. Na konečném stavu se podílel také Michal Bulíř, který zaznamenal gól a pomohl tak Severočechům k výhře.

Liberečtí hráči za sebou mají už tři přípravná utkání, ovšem až proti Hradci se dočkali vítězného konce. „První zápas v Třinci byl z naší strany takový nemastný, neslaný, dostali jsme šest gólů. Na Slavii jsme se zlepšili, a i když jsme gól nedali a naopak jeden dostali, tak hra už byla lepší,“ hodnotí předešlé zápasy Michal Bulíř.

Michal Bulíř se dokázal prosadit

„Řekl bych, že i proti Hradci jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme dlouho nedali gól,“ poukazuje mladý útočník na zatím největší slabinu předsezónních duelů. Tygři se nedokázali prosadit v Praze, a dlouho trvalo i v prvním zápase přípravy v domácím prostředí, než se diváci mohli radovat. Všechny tři ze strany Libereckých totiž padly až ve třetím dějství. „Branky prostě musíme dávat, bez nich se nedá vyhrávat. Ale nakonec to vyšlo, myslím si, že se do toho začínáme dostávat,“ těší Bulíře.

Určitou výhodou mohl být pro severočeský tým nabitý program soupeře. Hradečtí totiž první přátelský zápas hráli až ve středu a jednodenní pauza na regeneraci mohla zkomplikovat utkání v Tipsport aréně. „Nevím, kolik tady bylo kluků z jejich středečního zápasu, ale je možné, že únava je znát. Těžko říct,“ polemizuje opora Tygrů.

Bulíř se mohl v klání radovat i z první trefy v nové sezóně, když dokázal vstřelit druhou branku libereckých šelem v utkání. „Určitě to dodá sebevědomí, i když to je jenom příprava, tak gól určitě pomůže do dalších zápasů,“ říká forvard s osmaosmdesátkou na zádech. „Jsem rád, že mi to tam spadlo, a doufám, že bude padat i dál,“ věří dvaadvacetiletý hokejista, že se bude do statistik zapisovat i v extralize.

Slavná trojice aneb selská jízda