Mrzí mě, že jsme Méďovi nedali k narozeninám tři body, smutnil po prohře Lukáš Vantuch

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Útočník Lukáš Vantuch dal letos proti Vítkovicím na Moravě svou první branku v sezóně, a tak tiše doufal, že se prosadí proti Steelu i doma. Na svůj střelecký apetit ale nenavázal, a tak Bílí Tygři prohráli s Moravany 2:4.

Lukáši, dnes se vám proti Vítkovicím nedařilo. Kde hledat příčiny?
Jestli mohu mluvit za sebe, tak jsem byl na dnešní utkání hodně namotivovaný. Věděl jsem, že s námi dvakrát vyhráli a sebrali nám všechny body. Dnes jsme to nechtěli dovolit a k tomu všemu má dneska Méďa (Petr Nedvěd) narozeniny. Chtěli jsme mu udělat radost a dát mu příjemný dárek. Začali jsme dobře, ale občas se odrazí puky tam, kam nemají, my situaci dobře nepřečteme a skončí to v bráně.

Dnes s Vítkovicemi je to třetí prohra v sezóně. Proč se vám proti nim aktuálně nedaří?
Nevím, čím si to mám vysvětlit. Asi jsme měli hrát více přímočařeji. Více puků dávat na branku a tím více zaměstnat i brankáře Málka.

Věřili jsme, že utkání můžeme ještě otočit, doufal Lukáš Vantuch

Začali jste ale skvěle, když jste už ve čtvrté minutě šli do vedení. Pak jste ale polevili.
Špatně jsme si u jedné branky rozebrali hráče a oni skórovali. Druhý gól bylo nahození, teč a spadlo to do branky. Trochu nás to srazilo a nedokázali jsme najít odpověď.

Po druhé třetině to bylo 1:3, ale v hokeji dvoubrankový rozdíl nic neznamená.
Vítkovice dobře bránily. My jsme ale věřili, že utkání ještě zdramatizujeme. Nic nám tam nespadlo a Vítkovice si závěr pohlídaly. Nezbývá nic jiného, než jim poblahopřát. Doufám, že si příště z Vítkovic povezeme body my. Není možné, aby nám Vítkovice vzaly dvanáct bodů za sezónu.

Střelecky se poslední dobou trápíte. Měníte něco na trénincích?
Víme o tom a měli bychom se snažit hrát jednodušeji. Já sám vím, jak to s produktivitou je, protože se sám trápím. Chce to jít tomu trošku naproti a zjednodušit hru. Občas taková období v sezóně jsou a my si tím musíme teď projít a ponaučit se z toho, abychom se toho v play-off vyvarovali.

V úvodu rozhovoru jsi říkal, že jste Petrovi Nedvědovi nedali dárek v podobě tří bodů. Co mu dáte tedy jiného?
Je to obrovská škoda a hrozně to zamrzí. Před zápasem jsme mu dali dárek, ale to si nechám pro sebe, co to bylo. (Smích). Všichni jsme mu poblahopřáli a chtěli jsme to odčinit ještě výkonem.

Před reprezentační přestávkou vás čekají ještě Karlovy Vary. Určitě budete chtít jít do pauzy s výhrou v kapse?
Musíme jet do Varů se záměrem vyhrát. O přestávce potrénovat, nabrat fyzičku a zakomponovat i trochu regenerace, abychom rozhodující období kolem Vánoc a leden zvládli na výbornou.

Lukáši, děkuji za rozhovor.

Slavná trojice aneb selská jízda