Musím proměňovat víc šancí, uvědomuje si Tomáš Pospíšil

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c – První domácí utkání nedopadlo pro Tygry dobře. Podlehli plzeňské Škodě 1:3, jedinou branku za domácí vstřelil Tomáš Pospíšil. "Myslím, že hrajeme dobře, akorát potřebujeme proměňovat šance," řekl útočník Tygrů po zápase.

Tomáši, utkání s Plzní se vám moc nepovedlo. Co bylo hlavní příčinou?
V první třetině jsme neproměnili šance. Ze začátku jsme myslím byli lepší, ale pak Plzeň začala hrát, víc bruslili a přehráli nás.

Tomáš Pospíšil

Ty osobně jsi byl jeden z nejlepších hráčů na ledě, měl jsi hodně šancí… Čím to, že ti to tam spadlo jenom jednou?
Možná je to nervozita z prvního domácího zápasu. Méďa (Petr Nedvěd) mi připravil hodně puků, ale nedokázal jsem šance proměnit. Tak třeba příště.

Tvůj gól padl z předbrankového prostoru. Budeš se tedy v těchto místech pohybovat i při dalších duelech?
Bylo to v přesilovce, já mám za úkol být před brankou. Čakajík mi poslal kotouč, já jsem ho zasunul až napodruhé. Ale jak říkám, musím proměňovat víc šancí.

Jaký máš pocit ze hry, oproti loňsku?
Určitě to je lepší. Začali jsme dobře v Třinci, dneska to bylo horší. Ale je začátek sezóny a uvidíme, jak to půjde dál. Máme silný mančaft, takže doufám, že budeme hrát nahoře.

Pod plzeňskou výhru se výrazně podepsal Martin Straka, který chtěl s kariérou končit. Co říkáš na jeho další působení?
Škoda pro nás, že neskončil (smích). Je to skvělý hráč, důležitý v každém zápase. Výborný hokejista.

Co říkáš na změnu formací? Hraješ s Nedvědem a Vampolou, jak se cítíš v první lajně?
Já jsem celou přípravu hrál s Bulířem a Filippim, ale trenér potřeboval změnu v první formaci. Myslím, že hrajeme dobře, akorát potřebujeme proměňovat ty šance.

Tomáši, díky za rozhovor.

Slavná trojice aneb selská jízda