Musíme vyhrát zbývající zápasy ve skupině, ví Vitásek po výhře nad Italy

Date of publication Author Radoslav Vavřina

M i n s k – Téměř zázračně vypadá letošní sezona libereckého zadáka Ondřeje Vitáska. Až do loňského ročníku hrál především v první lize za farmu v Benátkách nad Jizerou, na podzim se ale probojoval do prvního týmu Bílých Tygrů a svými výkony si řekl o místo v národním týmu. A to také získal. Společně s ostatními svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky je nyní v běloruském Minsku, kde právě probíhá mistrovství světa.

Ondro, jak jsi zatím spokojen s výsledky národního týmu?
No, mohlo to být lepší, mohli jsme získat ještě nějaké body navíc se Švédskem nebo Kanadou, což se bohužel nestalo. Teď musíme vyhrát každý zápas, abychom postoupili z dobrého místa do další fáze turnaje.

Byl jsi zpočátku nervózní? Při prvním střídáni jsi hned namazal jednomu ze Slováků...
Ani jsem nebyl nervózní, ten hráč to spíš přede mnou přečetl. Naštěstí jsme to ubránili, nedostali jsme gól, takže super.

Proti Kanadě jsi svému týmu pomohl ke zdramatizování průběhu tím, že jsi vyprovokoval Nathana MacKinnona k faulu. Šel jsi do toho s tímto účelem?
Ne, ani jsem nevěděl, že to byl MacKinnon. Prostě jsem šel do každého hráče naplno a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Málem jsme to otočili a je škoda, že ne. Tlačili jsme je a v závěru jsme byli o mnoho lepší. Co se dá dělat.

Jaké je pro tebe hrát za jeden tým s Jaromírem Jágrem?
Pro každého nováčka v reprezentaci to je splněný sen, Jarda je žijicí legenda a já si ho strašně užívám.

Na drese máš číslo 74, má to nějaký význam, nebo ti to prostě přidělili?
Já jsem chtěl mít v čísle čtyřku, ale číslo 43 jsem mít nemohl, protože ho má Honza Kovář. Tak jsem si vzal 74, což jsem si vybral jen tak.

Jak se ti líbí zázemí a město?
Je to tu pěkné, máme pěkný hotel, kabinu, všechno. Takže kolem toho panuje spokojenost.

V Minsk Areně hraje za Lotyšsko tvůj spoluhráč z Liberce, Koba Jass. Sleduješ nějak, jak se mu daří?
Poočku se vždycky podívám na výsledky, pokud vyhráli nebo ne, ale zatím jsem neměl možnost se s ním kontaktovat. Hlavně jsme od sebe trošku dál a hrajeme a trénujeme každý v jiné časy, takže se ani nemůžeme potkat, abychom pokecali. Ale snad na to ještě dojde a budeme mít čas si popovídat.

Ondro, díky za rozhovor a ať se daří!

Slavná trojice aneb selská jízda