Preview k zápasu

Nic než vítězství! Tygři v přímém souboji o postup vyzvou Augsburg

Liberec - Bílí Tygři v letošním ročníku CHL sice nezačali dobře, zásluhou skvělé stíhací jízdy ale stále mají šanci na postup. V přímém souboji si o něj zahrají s německým Augsburgem. Závěrečné rozhodující klání základních skupin o bytí a nebytí startuje ve středu od 19:30.

Snadná matematika

Před závěrečným zápasem základní skupiny jsou karty jasně rozdané. Zatímco hokejisté Luley a Belfastu už mají o svém osudu jasno, Liberec a Augsburg stále mají o co hrát. Druhé postupové místo za suverénně odskočenými Švédy zatím drží Němci, Bílí Tygři však mají svou kořist na dohled.

Liberecká situace je zřejmá, nikoliv však jednoduchá. V případě tříbodové výhry by se Severočeši na svého bavorského soupeře dotáhli, a dokonce by se díky lepší bilanci vzájemných zápasů probojovali do další fáze. Jakýkoliv jiný výsledek by však posunul dál Augsburg. Pro tým z podještědské metropole tak neexistuje jiná než tříbodová varianta.

Augsburg TOP4

Víkendová forma

Po prvním vzájemném duelu vedly cestu obou soupeřů opačným směrem. Zatímco Bílí Tygři o víkendu v domácí soutěži neuhráli ani bod a inkasovali hned deset branek, Panteři se z promarněného mečbolu oklepali dvěma výhrami.

A to přitom Augsburg v letošním ročníku německé nejvyšší soutěže vyklidil přední příčky a dosud se pohyboval v té horší polovině tabulky DEL. Povedená utkání z uplynulého víkendu ale potvrdila, že srdnaté výkony z Champions Hockey League nebyly náhodné.

Augsburg TOP

Střídačka kompletní

Už před začátkem středečního zápasu mohli liberečtí příznivci s radostí přijmout jednu pozitivní informaci. Po víkendové zdravotní indispozici se k týmu připojil Patrik Augusta, který tak povede své mužstvo do rozhodující bitvy opět jako hlavní trenér.

Liberec, nebo Augsburg? Dotáhne tygří smečka svou stíhací jízdu až do úplného finále? Odpovědi vyplavou na povrch ve středu. Zahajovací buly klíčového duelu je naplánováno na 19 hodin a 30 minut.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner