Mládežnický hokej

Obránce Jakub Šedivý dorostencem měsíce března!

Liberec - Kapitán Jakub Šedivý dovedl kategorii U16 k triumfu v extralize dorostenců. Během play off předváděl vynikající výkony, jež nakonec nezůstaly bez povšimnutí. Šikovný bek byl odměněn Českým hokejem cenou pro nejlepšího dorostence měsíce března.

Ocenění uděluje Český hokej pravidelně a v minulosti ho získal liberecký brankář Lukáš Pařík (kategorie junioři), který reprezentoval Českou republiku na uplynulém mistrovství světa do osmnácti let. V posledním měsíci sezony se k urostlému gólmanovi přidal i bek Jakub Šedivý.

Ten byl vybrán především pro své ofenzivní i vůdcovské schopnosti. Patnáctiletý zadák nasbíral v 33 zápasech sezony 27 bodů za jedenáct branek a šestnáct asistencí. V play off, během něhož dotáhl svůj celek až do finále, přičemž kvůli zranění nemohl do posledního zápasu sezony nastoupit, vstřelil tři góly a připsal si také dvě asistence.

Premiéru si Šedivý odbyl i v dresu juniorky. Ve dvou zápasech jednou skóroval a dvakrát spoluhráčům na branku přihrál. Člen reprezentace do šestnácti let cenu obdržel po právu, což si uvědomoval kouč mistrovského celku Richard Lobo. „Ocenění si Jakub rozhodně zaslouží,“ potvrdil pro hokej.cz.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
Bílí Tygři Liberec
×
Odehrané v 12:30 | U20
Bílí Tygři Liberec
BK Mladá Boleslav