Ostrostřelec Jandejsek: Často chodím trénovat na střelnici

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Mládežnické mužstvo Bílých Tygrů do dvaceti let v základní a nadstavbové části NOEN extraligy juniorů uspělo, a tak si zahraje ve vyřazovacích bojích. Jedním z klíčových hráčů týmu je zadák Adam Jandejsek, jehož nejsilnější stránkou je doslova dělová rána od modré. Na té ztroskotalo už mnoho brankářů.

Junioři Bílých Tygrů pokračují ve své spanilé jízdě, která jim navíc získala postup do play-off NOEN extraligy do 20 let. Ten si pojistili teprve před několika dny, ale cesta k němu byla velice dlouhá a náročná. V tomto kalendářním roce vyhráli patnáct utkání, zatímco padli jen čtyřikrát, i tak to bylo v tabulce velmi těsné. "Zápas od zápasu jsme šli nahoru a teď nás čeká play-off," komentuje situaci nadaný bek Adam Jandejsek. "Soupeřem bude Třinec, který doufám porazíme a půjdeme dál."

S Oceláři se mladí Tygři letos utkali už dvakrát, z toho pokaždé padli, doma alespoň až v prodloužení. "Trenéři nás na ně připraví, určitě budou mít nějaká videa. Jinak jsou pro nás jako každý jiný soupeř," očekává Jandejsek. Není se čemu divit, vždyť Třinečtí se sami budou muset mít na pozoru. Severočeši totiž mají takovou formu, že na nich ztroskotaly i tak vyhlášené juniorky, jaké má Plzeň, Chomutov nebo Sparta. Samotná porážka Zlína 4:2, která ukončila pro Liberecké nadstavbovou část extraligy, vypadala typicky. "Potvrdili jsme naší vzrůstající formu, kterou máme od Vánoc, kdy se nám začalo dařit," říká Jandejsek, za jehož přítomnost mohou být modrobílí rádi.

Devatenáctiletý zadák totiž jednou dokonce skončil v zahraničí. Po velice vydařené sezoně 2010/11, kdy v dresu staršího dorostu Liberce zaznamenal 11 branek a 35 kanadských bodů, se rozhodl vyzkoušet slovenské juniorské vody. V dresu Zvolenu jej však úspěch nepotkal. "Chtěl jsem zkusit něco jiného a nebyla to ta správná cesta," vysvětluje mladý bek. Po dvaceti zápasech tedy zařadil zpátečku a vrátil se pod Ještěd, kde se rychle vrátil do juniorského týmu Tygrů. "Liberec je pro mě nejlepší," přidává odchovanec našeho klubu. Tento vztah navíc platí i obráceně.

Jandejsek je totiž dost možná také tím nejlepším pro Liberec. Tedy zatím jen pro juniorku, která z jeho hry těží každý zápas, ale kdo ví, kam se velký obránce dostane? Nyní využívá hlavně svou dělovou ránu, která je doslova postrachem všech brankářů v jeho věkové kategorii. Letos mu zatím vyválčila pět branek, mnohdy mu to tam ale nespadne prostě kvůli smůle. "Často trénuji na střelnici," vysvětluje úspěch mladý ostrostřelec. "Chodil jsem už i na tu starou, kde jsem trávil hodně času každý den před sezonou 2010/11." Doufejme, že jednou bude strašit gólmany i před diváky v Tipsport areně.

Slavná trojice aneb selská jízda