Rozhovory

Patrik Augusta: I v téhle složité situaci si můžeme říct, že jsme byli nejlepším týmem sezóny

Liberec - Mělo to být první extraligové play-off, které Patrik Augusta absolvuje jakožto hlavní kouč. Na velké vyvrcholení ročníku bohužel nedošlo, pod Ještědem se tak už pomalu myslí na budoucnost. "Tím, že jsme jednu sezónu ukončili, startuje od téhle chvíle nová. Začínáme pracovat nejen na plánu přípravy, ale i na skladbě hráčského kádru a dalších záležitostech," prozrazuje trenér.

Bílí Tygři oficiálně ukončili sezónu. S jakými pocity?
Spíše s pocity zklamání. Na druhou stranu si i v téhle složité situaci můžeme říct, že jsme byli nejlepším týmem letošní sezóny.

Jaký vůbec teď hráči mohou mít program?
Sezóna je minulostí, hráči před sebou mají dovolenou. Pak podle skladby mužstva a podle možností, které budou záviset na dalším vývoji epidemie, začneme trénovat a připravovat se na další ročník.

Jdou už nějaké věci začít připravovat teď? Ať už jde o složení kádru či o přípravu letního tréninkového plánu?
Určitě. Tím, že jsme jednu sezónu ukončili, startuje od téhle chvíle nová. Začínáme pracovat nejen na plánu přípravy, ale i na skladbě hráčského kádru a dalších záležitostech. Budeme se samozřejmě řídit aktuální zdravotnickou situací a pokyny.

Titul mistra letos nebude udělen. Souhlasíte s tímto rozhodnutím?
Osobně s tím souhlasím, play-off se nehrálo. Dostali jsme Prezidentský pohár pro vítěze základní části. Když se nebojovalo o Masarykův, není důvod ho udělovat.

Nebyla ani šance rozloučit se s fanoušky. Co jim touto cestou vzkazujete?
Rozhodně bych jim chtěl poděkovat za podporu, celou sezónu chodili v obrovském množství. Pevně věřím, že se spolu na startu další sezóny znovu ve zdraví sejdeme.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner