Mládežnický hokej

Pavlík se dočkal první trefy za Liberec. Konečně jsem to prolomil, ulevilo se mu

Liberec - V létě se stal novou posilou juniorky Bílých Tygrů, teď si Šimon Pavlík konečně může odškrtnout také první gól za Liberec. A že nebyl ledajaký. Pavlík ho dal v souboji s extraligovým lídrem z Mladé Boleslavi a ještě ke všemu ze vzduchu. „Náhodou jsem to trefil,“ prohlásil skromně o své premiérové trefě.

Jak velké nadšení rozpoutala v kabině výhra nad Mladou Boleslaví?
Říkali jsme si před zápasem, že by to chtělo vyhrát. Boleslav měla jen o dva body více, kluci navíc ještě přihodili nějaké peníze, kdybychom vyhráli, tak aby se to mohlo dát do kasy. A všechno se povedlo!

Bruslaři byli před zápasem bez porážky a takřka stoprocentní. Vnímali jste i tuto skutečnost?
Věděli jsme, že Mladá Boleslav je kvalitní soupeř, ale i tak jsme k nim přistoupili hodně sebevědomě. Hráli jsme poměrně útočný hokej, ale v obraně jsme si zase dávali pozor, protože Boleslav letos dává hodně gólů. Myslím si, že se nám ten zápas celkově hodně povedl.

Mezi Libercem a Boleslaví je značná rivalita. Cítil jsi, i jako liberecký nováček, že se jedná o trochu jiný zápas než obvykle?
S Boleslaví jsme hráli přípravný zápas a už tehdy mi připadalo, že ta místní rivalita byla hodně znát. Ty zápasy zkrátka mají úplně jiný náboj.

Jak moc tě těší tvá první trefa za Liberec, kterou jsi pomohl skolit Bruslaře?
Jsem za to hrozně rád, protože už jsem měl strašně moc šancí v předchozích zápasech. Mrzelo mě, že jsem gól ještě nedal, takže je fajn, že jsem to konečně prolomil. Snad to takhle půjde dál.

Trefil ses nádherně ze vzduchu. Jak bys popsal svůj gólový okamžik?
Jeli jsme dva na jednoho s Petrem Gajdou. On si nádherně prohodil obránce, našel mě a já do puku jenom tak plácl. Od brankáře se pak puk odrazil do vzduchu a já jsem ho náhodou trefil.

Věříš, že tato první vlaštovka může být odrazovým můstkem k většímu počtu branek?
Já v to věřím!

Před sezónou jsi do Liberce přišel z Poruby. Jak se ti v organizaci líbí?
Pro mě to byla obrovská změna, protože zázemí je tu, podle mě, jedno z nejlepších v republice a opravdu to jde poznat. Koučové, kondiční trenéři, masáže na hotelu – máme tady všechno. Pro mě je to neskutečné.

Máte odehráno sedm duelů, z nichž jste hned šest vyhráli. To se asi nedá hodnotit jinak než pozitivně…
Určitě nedá. Jsem strašně rád za tým, jaký máme. Věřím, že letos to dotáhneme daleko.Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner