Petr Vampola: Byl to vyrovnaný zápas, chyběl nám ten jeden gól

Date of publication Author Tomáš Dolejš, Simona Fischmeisterová

B r n o – Liberečtí hokejisté z Brna body nevezou. Ve třetí třetině jim unikla Kometa na stav 4:2, a ačkoliv Petr Vampola snižoval na rozdíl jednoho gólu, vyrovnat se Tygrům nepodařilo. Střelec poslední branky si našel čas na krátké zhodnocení duelu.

Petře, když jste v Brně hráli naposled, také jste odjížděli bez bodů. Mysleli jste na to před tímto duelem?
Ne, nemysleli. Šli jsme do zápasu po dobrém výsledku se Spartou, a myslím, že jsme podali dobrý výkon, bohužel nám chyběl ten gól k úspěchu. Brno sice mělo začátek lepší než my, ale pak jsme se dotáhli a byl to vyrovnaný zápas.

Petr Vampola dal poslední gól, body však nepřinesl

I tak, v úvodní třetině jste měli pouhé dvě střely na branku, a paradoxně jeden gól...
Jak říkám, na začátku byla Kometa lepší. My jsme nebruslili, ale z minima jsme vytěžili maximum, bylo to 1:0. Škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce.

Hrálo velkou roli, že domácí nevyužili mnoho svých šancí?
Měli šance, nedali gól. Ve sportu to tak bývá, že soupeř, který je pod tlakem dá branku a je rázem na koni.

Co se zlomilo ve třetí třetině? Skóre bylo vyrovnané a vy jste dostali dvě branky.
Tam bylo zbytečně vyloučení, Brno pak hned využilo přesilovku. Hned z buly dostali puk k obránci a kotouč zaplachtil do branky. To byl asi rozhodující moment.

Půl minuty před koncem jsi ještě dokázal snížit...
Ještě jsme věřili, bylo to 4:3 a šance na srovnání velká. Bohužel to tam nespadlo.

Hrálo se poněkud agresivně, byla to součást taktiky?
V Brně to je vždy vyhecované. Jsou tu výborní fanoušci, kteří celý zápas fandí. Atmosféra je skvělá. Ten agresivní styl vyplynul ze hry, pro diváky určitě dobrý hokej.