Představujeme soupeře

Piráti Chomutov: Zkušenost, dravost a Laco. To vše zabalené do nebezpečného mixu

Liberec - Chomutov. Tým, se kterým se naše mužstvo setká v play-off po roce. Tým, který má rozhodně co Tygrům oplácet. Tým, který šelmy v základní části dvakrát vynulovaly. Kdo bude největší zbraní svěřenců stratéga Vladimíra Růžičky? Boj začíná!

Chomutov vstal z mrtvých během série s Mladou Boleslaví, odešel středem do čtvrtfinále a ve velmi náročné bitvě přehrál Třinec. Už nyní je to pro Piráty historická sezóna. Poprvé hrají semifinále a navíc jsou v "laufu". Co je jejich největší zbraní?

TÝM: OSLABENÍ NEBO PŘESILOVKY, JE TO JEDNO

Hokejisté z téměř padesáti tisícového města ležícím v Ústeckém kraji odehráli ze všech čtyřech zbylých celků jednoznačně nejvíce minut. S Třincem strávili na ledě přesně 440 minut a 45 vteřin, proti Bruslařům také nastoupili hned pětkrát.

Zvládnuté těžké série tým posílí a také mu pomohou zlepšit herní dovednosti. Piráti vynikají ve statistice ubráněných oslabení 88,14 % a v úspěšnosti využitých přesilovek 24,24 %, přičemž v tabulce figurují hned za Plzní, minulým soupeřem Bílých Tygrů.

Čas Pirátů v play-off: už 740 minut a 45 vteřin

Chomutov průměrně vysílá na branku soupeře 28 pokusů a 34 jich nechá vypálit protivníkovi. Hodně ran z hokejek protihráčů ale Piráti také blokují (121 v play-off). Bojovnost. To je jedna z největších týmových zbraní a co ty individuální?

Lukáš Vantuch získal puk na vhazování pro své spoluhráče

HRÁČI: Výborný Laco, ofenzivní Rutta i nahrávač Huml

Je těžké vybrat z kádru příštího soka našeho mužstva největší hrozbu, ve statistikách totiž na předních místech figuruje hned několik jmen. V brankovišti je to jisté, mezi třemi tyčemi září slovenský gólman Ján Laco. Ten vynikajícími výkony pomáhá Pirátům v důležitých momentech, což se také podepsalo na jeho úspěšnosti zásahů.

#50 Ján Laco  – 11 zápasů, 722 minut - 93,22 % zásahů, 2,08 obdr. br./ záp.

V defenzivě zase silně svítí hvězda Jana Rutty. V jedenácti utkáních skóroval dvakrát a sedmkrát namazal svým spoluhráčům kotouč do gólové pozice. Na jeho rozehrávku i střelu, třeba při početní výhodě, si bude potřeba dávat pozor.

#90 Jan Rutta    – 11 zápasů - 2 G + 7 A - 4 TM, - 1 +/-
#16 Juraj Valach   – 11 zápasů - 3 G + 1 A - 14 TM, - 3 +/-
#96 Jaroslav Mrázek – 11 zápasů - 2 G + 1 A - 18 TM, + 1 +/-

O útok nemusí mít trenér Vladimír Růžička žádné obavy, tým si rozložil funkce a zdatně se doplňuje. Tahoun je přesto jeden. Ivan Huml. Jeho příspěvek totiž jako jediný překročil deseti bodovou hranici.

Bilance 2016/2017: Liberec - Chomutov 2 - 0 - 1 - 1

Skokan s Kämpfem mají o jeden bod méně než by potřebovali k dvojmístnému číslu. V dobrém světle se předvádí i Vondrka s Růžičkou, kteří byli po fantastické základní části oficiálně pasováni médii do role lídrů, kde už ale díky svým výkonům dávno byli.

#71 Ivan Huml    – 11 zápasů - 4 G + 8 A - 6 TM, - 3 +/-
#19 Dávid Skokan   – 11 zápasů - 5 G + 4 A - 16 TM, + 1 +/-
#10 David Kämpf   – 11 zápasů - 2 G + 7 A - 6 TM, + 3 +/-
#82 Michal Vondrka  – 11 zápasů - 5 G + 3 A - 2 TM, - 2 +/-
#62 Vladimír Růžička – 11 zápasů - 2 G + 5 A - 8 TM, - 3 +/-
Lukáš Vantuch získal puk na vhazování pro své spoluhráče

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner