Ohlasy k zápasu

Po Vánocích máme plná břicha, naštěstí nám Ježíšek nadělil výhru, směje se Dominik Hrachovina

Liberec - Mladá Boleslav ani tentokrát černou sérii ve městě pod Ještědem neprolomila. Bílí Tygři na Druhý svátek vánoční porazili svého rivala na domácím ledě 2:0 a připsali si tři body do tabulky. Velkou měrou se na vítězství podílel Dominik Hrachovina, jenž za svá záda nepustil jediný kotouč. „Protihráči mě několikrát trefili a kluci dali dvě branky, které stačily k výhře,“ zhodnotil zápas.

Jak se za utkáním ohlížíš?
Byl to dobrý duel, hrálo se nahoru dolů. Na to, že jsme měli plná břicha po Vánocích, to nebylo špatné. Čekal jsem větší „bramboračku“. Podle mě to byl pro diváky pěkný zápas. Bylo hodně šancí, Gašper Krošelj chytal výborně a Mladou Boleslav podržel, především ve druhé třetině. V obraně jsme to ubojovali a slavíme výhru.

Máš za sebou druhé čisté konto v extralize, jak ses cítil?
Po Vánocích to nebylo úplně jednoduché. Naštěstí mě protihráči několikrát trefili. Kluci hráli výborně a dali dvě branky, které nám stačily k vítězství.

Jaká je aktuálně nálada v kabině?
Dobrá, vyhrává se. Jak jsem říkal, máme sice po Vánocích plná břicha, Ježíšek nám ale naštěstí nadělil výhru.

V bráně působíš hodně jistě. V čem tkví tvé „kouzlo“?
Vezu se na vlně. Když se vyhrává, tak je to pro člověka jednodušší. Díky tomu se do hlavy a těla dostane nějaká rutina. Jak jsem jistý se ukáže, až třeba nevyhrajeme několik zápasů po sobě.

K té týmové jistotě jsi nicméně přispěl velkou měrou...
Kluci už měli několik výher před mým příchodem. Díky bohu, že vyhráváme, atmosféra v kabině je výborná. Všichni se usmívají a jsou spokojení. Máme aspoň pěkné Vánoce.

Mužstvu najednou chybí tři klíčoví hráči. Je to hodně znát?
Všichni to jsou výborní hokejisté, samozřejmě je to znát. Je to ale taková věčná evoluce. Během sezóny někdo odejde a někdo přijde. Člověk se musí těm změnám přizpůsobovat, což se nám zatím daří.

Nastala nějaká změna přímo pro tebe?
Musím být trochu obezřetnější. Když před vámi hrají mladší kluci, musíte si na to dát pozor. Starší hráči jim ale skvěle pomáhají.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner