Poslední duel před pauzou! Upevní si Tygři pozici v tabulce?

Date of publication Author Tomáš Dolejš, Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Na poslední utkání před olympijskou pauzou zůstávají Bílí Tygři v domácím prostředí. V dalším důležitém utkání o šest bodů přivítají karlovarskou Energii, která se na Liberecké nebezpečně dotahuje. Dosáhnou Severočeši před přestávkou na tři body? To uvidíme v pátek od 18:00.

HC Energie Karlovy Vary

Karlovarská Energie prožívá průměrnou sezónu stejně jako skoro každý rok. Momentálně je na dvanáctém místě s šedesáti body, což by nyní znamenalo play-out. To si Západočeši zahráli i v loňské sezóně a letos by se určitě rádi podívali alespoň do předkola. Na to jim momentálně chybí pouhé čtyři body, tabulka od osmého do dvanáctého místa je velmi vyrovnaná. Právě na těchto příčkách se ještě bude dramaticky bojovat o vyřazovací boje.

Martin Zaťovič patří mezi tahouny týmu

A právě s Libercem to bude takzvané utkání o šest bodů. Tygři sice mají dva body náskok, ovšem také o odehraný zápas víc. Kdyby tedy Energie na plný počet bodů dosáhla, mohla by výrazně zvýšit své naděje. Karlovarští hráči však momentálně nejsou v pohodě, v posledních kláních nestačili na soupeře ze Sparty a Plzně a od obou inkasovali po pěti brankách.

Dosavadní letošní bilance je lepší pro Energetiky. Na svém ledě dokázali Severočechy porazit dvakrát 5:1 a 4:3, přičemž v druhém jmenovaném zápase obrátili až ze stavu 0:3. Na ledě liberecké Tipsport arény se zatím celky střetly jednou a šťastněji odcházeli domácí, když dokázali rozhodnout až v prodloužení na 1:0.

V brance Západočechů často nastupuje letošní opora Tomáš Závorka, jenž si drží úspěšnost nad devadesáti procenty. Obranu táhne Michal Gulaši, jenž dominuje nové statistice Radegast index. V útočných řadách pak zavařuje soupeřům zkušený Martin Zaťovič, který si letos připsal už 32 bodů. Uvidíme tedy, co svěřenci trenéra Mlejnka pod Ještědem předvedou.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1932
Klubové barvy: zelená, bílá
Webové stránky: hokejkv.cz
Stadion: KV Arena (6 000 diváků)

Hlavní trenér: Karel Mlejnek
Asistent trenéra: Jaromír Kverka starší
Trenér brankářů: Pavel Kněžický
Vedoucí mužstva: Ivo Doležel

Útočníci:

Martin Zaťovič    32 (18+14)
Stanislav Balán   29 (10+19)
Roman Vlach       27 (13+14)

Obránci:

Michal Gulaši     13  (2+11)
Jiří Drtina       11  (1+10)

Brankáři:

Tomáš Závorka  (2 608 minut) 2,51 branky na zápas/úspěšnost 91,58 %
Vladislav Habal  (112 minut) 4,82 branky na zápas/úspěšnost 85,71 %

Posledních pět zápasů

41. kolo: K. Vary – Vítkovice    2:3
42. kolo: Hradec – K. Vary       3:4sn
43. kolo: K. Vary  – Zlín        2:1
44. kolo: Sparta – K. Vary       5:0
45. kolo: K. Vary – Plzeň        3:5

I když se Bílí Tygři snaží, žádný zásadní posun se ještě nekoná. Jedenáctá příčka v tabulce s 62 body není zrovna lichotivá a Liberečtí už se z ní snaží posunout dlouhé týdny. Pouhé dva body chybějí k vytoužené desítce, na druhou stranu ale postavení ohrožuje i zápas navíc, který Severočeši už předehráli.

Martin Bartek do utkání nezasáhne kvůli trestu

V posledním duelu před reprezentační olympijskou pauzou tak musí domácí vyhrát a doufat, že ani v dalším kole se Energii nebude dařit. Hráči zpod Ještědu ztratili mnoho bodů hned v úvodu závěrečné čtvrtiny, nestačili na Třinec, Spartu, Plzeň ani na Kometu. Dva body ale dokázali získat proti Litvínovu a v pátek dovezli z Kladna povinný tříbodový příděl do tabulky.

Smůla se však Libereckým lepí na paty, v posledním domácím střetnutí totiž přišli o nejlepšího střelce týmu, Martina Barteka, který bude kvůli disciplinárnímu trestu chybět téměř až do konce února. Pro trenéra Hynka to je další nepříjemnost, ale v Kladně se s tím šelmy z Liberce vypořádaly a věřme, že se jim to povede i proti Energii. Utkání začíná v 18:00 a můžete ho sledovat na TV Tipsport nebo v online textové reportáži na onlajny.com.

Útočníci:

Martin Bartek  45 (27+18)
Petr Nedvěd    42 (18+24)
Petr Vampola   25  (9+16)

Obránci:

Jiří Hunkes    15  (2+13)
Jan Výtisk     10  (4+6)

Brankáři:

Marcel Melicherčík (1 689 minut) 2,59 branky na zápas/úspěšnost 90,97 %
Marek Schwarz        (974 minut) 3,70 branky na zápas/úspěšnost 89,88 %
Ján Lašák            (118 minut) 2,03 branky na zápas/úspěšnost 92,73 %

Posledních pět zápasů