První dvě třetiny nás stály zápas, komentoval Michal Bárta čtvrté semifinále

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Ve čtvrtek se na domácím ledě Bílých Tygrů odehrálo čtvrté semifinále, kde jsou Liberci soupeřem Pardubice. Ty nakonec zápas zvládly lépe a vyrovnaly stav série na 2:2. "Dnes se nám nevydařily první dvě třetiny. V nich nás soupeř přebruslil a byl lepší," viděl hlavní příčinu Michal Bárta.

Michale, dnes Pardubice dokázaly zvítězit a srovnaly stav série na 2:2. Jak bys zhodnotil dnešní zápas?
Hodnotí se mi to těžko. Dnes jsme chtěli vyhrát a utrhnout se na dva zápasy. To se ale bohužel nepovedlo a do Pardubic jedeme za stavu 2:2, takže uvidíme, jak to bude vypadat tam.

Kde byl podle tebe hlavní problém?
Určitě první dvě třetiny. V nich byl soupeře lepší. Nestačili jsme v bruslení, soubojích a ani střelecky se nám nedařilo. Tady jsme byli horší a nakonec to rozhodlo.

Dnes Tygři rozvlnili pardubickou síť jen jednou, postaral se o to právě Michal Bárta.

Neměla na dnešní zápas vliv i včerejší výhra? Neukolébala tým trochu?
To rozhodně ne. Jak jsem už říkal, chtěli jsme se v sérii utrhnout a jít do vedení o dva zápasy. A právě proto jsme šli do dnešního zápasu naplno. Soupeř byl holt lepší a náš výkon na výhru nestačil.

Zápas se znovu nesl v celkem agresivním rytmu se spoustou vyloučení, nebyly některé trochu zbytečné?
Dnes většina vyloučení vycházela z oplácení a faulů hokejkou. Ty tvrdé souboje se ani moc nepískaly, takže se za ně nevylučovalo. Ale to oplácení a fauly holí jsou určitě zbytečné.

Bílým Tygrům se v závěru díky Tvé brance podařilo alespoň snížit. Může mít tento gól nějaký vliv třeba v dalším utkání? Z psychické stránky?
Hlavní věc je, že ten gól přišel pozdě. S minutou do konce se už dvě branky dávají už hodně těžko. A jestli to bude mít vliv na příští zápas, to teprve uvidíme.