Radan Lenc o Kvapilově sólu: Usmál jsem se tomu, jen jsme Márovi dělali komparz

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Nebylo to snadné, Tygři ale nakonec náročné střetnutí s houževnatým Chomutovem zvládli, když svého soupeře porazili 2:1. Piráty celé utkání držela jejich nová akvizice v brankovišti Justin Peters, jenž dělal našim střelcům nemalé potíže. „Držel je a my si s ním nevěděli rady,“ svěřil se po zápase Radan Lenc.

Hráli jste s posledním týmem, bylo to ale celkem drama. Čím to bylo?
Byl to hodně těžký a bojovný zápas. Chomutov se zvedl, hrál jednoduše a hrozil z brejků. Naštěstí jsme si to pohlídali. Myslím, že to bylo celkem vydřené vítězství.

Jejich nový brankář Justin Peters odchytal přes osmdesát zápasů v NHL. Jak těžkou byl překážkou?
Těžkou. Měli jsme spoustu dobrých šancí a nedali jsme gól. Určitě je držel a my si s ním nevěděli rady.

Jak bys okomentoval parádní sólo Marka Kvapila?
Usmál jsem se tomu. Byla to Márova krásná jízda, my jsme mu jen dělali komparz. Bylo to neskutečné a krásně nám to ukázalo, že když to nejde kombinačně, tak je dobré to zkusit vzít na sebe a rozhodnout zápas.

Obdržel jsi pozvánku do národního týmu, co tomu říkáš?
Jsem hrozně rád, že si zase zahraji nějaké mezinárodní utkání. Moc se těším. Uvidíme, co to přinese.

Čekal jsi tu nominaci?
Popravdě jsem o tom vůbec nepřemýšlel. Jak jsem říkal už na začátku ročníku, chci abychom měli dobrou sezónu v Liberci. To okolo už je bonus a je to pozitivní jak pro mě, tak podle mě i pro všechny, protože je vidět, že se do té reprezentace můžeme dostat.

Slavná trojice aneb selská jízda