Rozhovory

Ranař Vlach bojuje s démonem jménem otřesy. Černé myšlenky se snažím vytěsnit, přiznává

Liberec - Jaroslav Vlach patří k velkým bojovníkům, na ledě se rve každé střídání jako lev a často svým důrazem dokáže dodat mužstvu nový impuls. Závěr loňské sezóny však ze zdravotních důvodů vynechal. Jaký je jeho aktuální stav? „Začínám přípravu v posilovně a pak uvidíme,“ objasňuje velký srdcař otazníky ohledně svého zdraví.

Jak to s tebou aktuálně vypadá?
Jsem ve fázi, kdy jsme se s doktorem domluvili, že začnu s ostatními přípravu v posilovně a zatím se budu vyhýbat běhání a nějakému skákání. Uvidíme, jak se to zachová.

Je to kvůli otřesům, které tě trápí?
Přesně tak, je to kvůli těm otřesům.

Nemůže to ohrozit tvoji budoucí kariéru?
Já doufám, že žádné ohrožení není. Vůbec na to nechci myslet. Snažím se dát zdravotně do pořádku a tyhle černé myšlenky vytěsnit z hlavy.

Kdy se ty problémy začaly objevovat?
Měl jsem s tím problémy už minulý rok během finále, letos před play-off jsem dostal od Michala Vondrky loktem a znovu mi to naskočilo. Měl jsem dlouhou pauzu, snažil jsem se z toho dostat, jenže hned ve druhém čtvrtfinále s Plzní jsem dostal opět loktem do hlavy. Pak jsme se domluvili s Filipem a doktory, že to prostě tak necháme a už jsem nenastoupil.

Jaroslav Vlach shodil rukavice

Filip Pešán říkal, že jsi v play-off hodně chyběl a že tvá absence byla znát. Co myslíš?
Kluci hráli fantasticky a neskutečně bojovali. A že to nevyšlo? Kometa prostě byla lepší. Nerad sám sebe nebo svůj přínos hodnotím.

Jaké to bylo jen se dívat a nemoci pomoct?
Je jasné, že každý hokejista chce hrát play-off nebo alespoň být zdravý. Bylo to strašné. Hrozně jsem trpěl na tribuně.

Budeš teď muset změnit svůj styl hokeje?
To nevím. Neumím na to odpovědět. Já doufám, že budu zdravý. Teď se s kluky zapojuji do přípravy a je to lepší. Jde to dobrým směrem. Věřím, že budu moct hrát hokej, co mě zdobil a nebudu muset nic měnit.

Co říkají lékaři? Je tam nějaké riziko?
Nic takového neříkají. Spíš se bavíme o aktuálním stavu a jestli můžu, nebo nemůžu. Neřešíme, jak mám hrát hokej. Radíme se, jak trénovat.

A kdyby přišla nějaká další rána na hlavu, nemohl by to být problém?
To nevím, ale doufám, že už to prostě vyléčím tak, aby se žádný problém neobjevoval.

Jaroslav Vlach

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner