Ohlasy k zápasu

Série Michala Birnera? Super! Já ale taky rozjíždím svoji, mám už dva zápasy v řadě, směje se Lukáš Krenželok

Liberec - V rámci 34. kola Tipsport extraligy zavítal pod Ještěd nepříliš oblíbený soupeř. Olomouci chybělo několik opor, přesto se prezentovala houževnatým výkonem. Důležitá byla úvodní branka, kterou obstaral Lukáš Krenželok! "Čekal jsem nějaký kontakt, nic ale nepřišlo, tak jsem to z otočky vystřelil," rozdával zkušený útočník úsměvy.

Z výsledku 5:1 musíte mít radost, nicméně trenéři prý v kabině nebyli zcela spokojeni s předvedeným výkonem.
Je to tak, naše hra dnes nebyla úplně ideální, staly se nějaké chyby. Věděli jsme, že zápas můžou rozhodnout naše přesilovky v úvodu, bohužel se nám ale nevydařily. Kdyby Olomouc dala první gól, mohl by být problém. Má pevnou obranu a blokuje střely. Nebylo by to jednoduché utkání.

Závěr první části už jste ale zvládli, vstřelili jste dvě branky...
Určitě, to nám pomohlo. Uklidnilo nás, že už máme něco nahráno. Mohli jsme se soustředit na náš výkon a hlídat si vedení, což jsme zvládli.

"Prosazovat se proti Olomouci je velmi těžké"

Skóre jsi otevřel právě ty, jak ta situace z pohledu střelce vypadala?
Obdržel jsem puk za branku. Čekal jsem nějaký kontakt, objížděl jsem bránu, ale nikdo nic, tak jsem z otočky vystřelil a spadlo to tam (úsměv).

Bylo na Olomouci znát, že postrádala několik opor? Například, že její defenziva nebyla tak pevná, jako obvykle?
Nevím. Mým pohledem hraje Olomouc stále takový urputný hokej. Nechci říkat, že fauluje, avšak je velmi těžké se s nimi prosazovat. Netuším, jestli to bylo znát... Možná, kdyby měli někoho do přesilovek, a dali góly, mohlo to být úplně jiné utkání, nicméně naštěstí jsme to zvládli, přestože tam byly rezervy.

Střetnutí se hlavně ve třetí periodě hodně kouskovalo, nebylo těžké, udržet plnou koncentraci až do konce?
Někdy to tak je... Není to ono, pro hráče je lepší, když se hraje plynule. Většina stráví hodně času na ledě a hraje se lépe. Tělo je na zápas lépe připraveno, než když jsou prodlevy. Ale jak říkám, jsme rádi za tři body. Romča podal parádní výkon.

Po Marku Kvapilovi rozjel svoji sérii Michal Birner, jenž dneska bodoval podesáté v řadě. Co na jeho výkony říkáš?
Uvidíme, jestli dožene Kvápu (smích). Já to moc nesleduji, ale určitě jsme rádi, že má někdo sérii. Těží z toho celý tým a vyhráváme. Hlavně, ať se to drží!

"Chceme vyhrát každý zápas"

Sérii sis tak trošku začal i ty...
No, já teď taky rozjíždím sérii. Myslím, že už mám dva zápasy za sebou. Za chvilku kluky mám! (smích)

V neděli vás čeká zápas v Hradci. Ten bude, co se týče situace na čele tabulky, velmi důležitý. Asi to bude zase tuhá bitva.
To bude! Tabulku nicméně neřešíme, chceme vyhrát každý zápas. Víme, že v Hradci je to těžké. Půjdeme do toho na sto procent a uděláme vše pro výhru.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner