Střela z dálky mi tam spadla snad poprvé v kariéře, směje se Jakub Valský

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – V zápase proti Vítkovicím šlo o hodně. V případě vítězství si Tygři před náročnými posledními koly mohli pojistit postup do předkola play-off, což se jim nakonec povedlo i díky trefě Jakuba Valského. „Rozhodně jsme nechtěli jet do Hradce s tím, že musíme vyhrát,“ komentoval mladý forvard.

Jakube, dokázali jste porazit Vítkovice, kterým se na venkovním ledě daří. Co k tomu říct?
Tak začátek byl takový opatrný a velmi vyrovnaný. Ale poté se to naštěstí otočilo v náš prospěch. Podávali jsme dobrý výkon po celý zápas, čímž jsme si to snad zasloužili.

Jakub Valský se postaral o třetí liberecký gól

Rozhodujícím momentem byla dvojice slepených gólů. Je možné, že měl při tvé střele od modré brankář v hlavě tu předchozí nešťastnou branku?
Je možné, že to měl trochu v hlavě, mohlo ho to rozhodit. Abych řekl pravdu, ani to nebyl úplně záměr, pouze jsem prostě nastřelil puk na branku a nějak to tam spadlo. Ján Lašák nás v kabině burcoval, že máme dát klidně nějaký ošklivý gól, prostě jakýkoliv, což se nám přesně povedlo. Takové šťastné trefy potřebujeme dávat.

Jak se procházelo přes pozornou vítkovickou obranu?
Hrají dobře. Hodně bruslí, zdvojují protihráče, nenechávali nám žádný prostor. Museli jsme nahazovat a sbírat puky, stejně hra vypadala na druhé straně. Byl to takový opatrný, poctivý hokej, čemuž koneckonců odpovídá i skóre.

V čem se Liberec změnil po reprezentační pauze, po které jste zatím neprohráli?
Asi jsme se více semkli jako tým. Všichni si uvědomili, o co hrajeme. Přišel nový brankář, který chytá úplně famózně. Stačí nám dát pár gólů, on nás pak podrží zezadu.

Máte zajištěné předkolo play-off, o co budete hrát v posledních dvou zápasech?
Samozřejmě budeme chtít vyhrát. Rozhodně to nebudeme chtít vypustit. Potřebujeme si pro předkolo udělat co nejlepší pozici. Situace je stále velmi otevřená, můžeme klidně začínat předkolo i doma.

Střelecká produktivita se hlavně rozložila na více formací, kromě Martina Barteka a Petra Nedvěda se trefují i další hráči. Je to jednou z hlavních změn?
Tak třeba mně tam snad spadla první střela z dálky v kariéře, do té doby jsem to pořád vozil až do brány (směje se). Rozhodně je velmi dobře, že se to rozloží na více lajn. Celou sezonu zkrátka nemůže táhnout jedna pětka. Aby byl tým úspěšný, musejí se přidat i ostatní.

Brali jste to tak, že jste si již proti Vítkovicím chtěli pojistit postup?
Řekli jsme si, že to nesmíme honit v těch posledních zápasech. Rozhodně jsme nechtěli jet do Hradce s tím, že musíme vyhrát. Určitě je lepší, že to nakonec dopadlo podle našich plánů.

Slavná trojice aneb selská jízda