Mládežnický hokej

Střelec Adam Měchura o začátku Extraligy juniorů: Rozhodně máme na čem stavět

Liberec - Juniorka zvládla domácí premiéru na výbornou, když porazila Jihlavu 5:3. Na liberecké straně měl zápas dvě klíčové postavy - brankáře Daniela Krále, který Tygry podržel v několika důležitých situacích, a Adama Měchuru, jenž vsítil hattrick. „Puk jsem si neschoval, na to jsem nějak zapomněl," smál se mladý útočník.

Po třech kolech Extraligy juniorů máte zatím na svém kontě dvě výhry a jednu porážku. Jak jseš s úvodem soutěže spokojen?
Mohli jsme klidně mít i tři výhry, v prvním zápase v Olomouci jsme ale moc nezvládli druhou třetinu. Jinak si myslím, že se to dá považovat za dobrý začátek. Rozhodně máme na čem stavět.

Teď už k utkání s Jihlavou, jak bys ho zhodnotil?
Bylo to hodně těžké, Jihlava hrála nepříjemně, hodně napadala, s čímž jsme trochu měli problémy. Nakonec jsme to ale zvládli, za což jsem moc rád. Jsou to pro nás velmi důležité tři body

Hodně vás podržel i Daniel Král...
To je pravda, chytal opravdu výborně. Velkou měrou nám pomohl k vítězství, byl naším klíčovým hráčem.

Proti Dukle ses blýsknul hattrickem. Jak jednotlivé góly padly?
U prvního gólu jsem dostal puk v rohu a vystřelil jsem, brankář možná mou střelu trochu podcenil, ale trefil jsem to dobře. U druhého jsem měl štěstí, protože jsem si dorazil vlastní střelu. Třetí už byl při power-play soupeře, takže to už jsem měl snažší. Celkově jsem za hattrick moc rád.

Byl to tvůj první hattrick mezi juniory?
Jojo, myslím si, že to určitě bude můj první.

Schoval sis tedy puk?
To ne, na to jsem nějak zapomněl (smích).

Už v sobotu se utkáte se Slavií. Co od tohoto zápasu očekáváš?
Slavia vždycky byla a stále je hodně nepříjemný soupeř, určitě to bude těžké. My se na to ale dobře připravíme, zregenerujeme a doufám, že vyhrajeme!

Adam Měchura na střídačce

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner