Svijanská aréna hostí Spartu

Date of publication Author Radek Šenk

V úterní podvečer jsou na programu odvetná utkání Tipsport Cupu. Bílí Tygři hostí ve Svijanské aréně od 18.00 hod. pražskou Spartu, proti které se budou snažit přetrhnout šňůru pěti utkání bez výhry. Že to nebudou mít ani tentokrát snadné, svědčí poslední výsledky holešovického týmu. Ten v sedmi odehraných utkáních pouze jedinkrát remizoval (4:4 na Slavii), v ostatních případech dokázali Hadamczikovi svěřenci zvítězit.

Bílým Tygrům se zatím nedaří hlavně po střelecké stránce, v uplynulých sedmi utkáních dokázali liberečtí hokejisté sedmnáctkrát překonat soupeřova brankáře, což činí 2,43 branek na zápas. Tento průměr by nebyl tak hrozivý, kdyby svěřenci trenéra Jandače dokázali udržet stav utkání po odehraných dvou třetinách. Právě poslední třetiny rozhodli takřka všechna utkání Bílých Tygrů. Pouze v jednom případě dokázali hokejisté s tygrem ve znaku neinkasovat (v Ústí nad Labem 0:3), ve zbývajících šesti utkáních obdrželi 15 branek a třetí dějství se jim stalo osudným.

To Pražané mohou být z dosavadní přípravou spokojeni, pouze jediná obdržená branka v Tipsport Cupu hovoří za vše. Navíc to jde nejenom ostříleným borcům, ale také mladí hráči dokáží držet krok s takovým soupeřem jakým je např. mistrovská Slavia. Svěřenci trenéra Hadamczika se mohou pyšnit dosavadní nepřemožitelností. Výměna loňského neúspěšného kádru, jakoby nezanechala v holešovické kabině jedinou stopu.
V brance Bílých Tygrů by měl nastoupit ostřílený Oldřich Svoboda, který v mnoha případech držel liberecké hokejisty nad vodou a rozhodně má na dosavadních neúspěších pramalý podíl.

Očekávané sestavy

Sparta:
Bříza - Srdínko, Procházka, Řezníček, Výtisk, Richter, Kasík, Míka, Hanzlík - Ton, Marek, Tomajko, Kratěna, Broš, Špilár, Ujčík, Šimíček, Havelka, Paroulek, Kristek, Jakeš.
Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Liberec:
Svoboda – Moravec, Nedvěd, Jiruš, Čakajík, Jareš, Kočí, Šmíd, Vála, Krstev – Kropáč, Straka, Kábrt , Rozsíval, Plodek, Korhoň, Verčík, Klimenta, Kašpařík, Novák, Šulc, Procházka, Jech.
Trenéři Jandač, Dvořák, Nedvěd. Tabulka sk. B 1. HC Sparta Praha 3 3 0 0 10:1 6 2. HC Rabat Kladno 3 1 1 1 7:9 3 3. HC Slavia Praha 3 0 2 1 3:5 2 4. HC Bílí Tygři Liberec 3 0 1 2 5:10 1

Slavná trojice aneb selská jízda