Tomáš Filippi: Bylo to krásné být alespoň na jeden den zpět

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Kdo by navštívil pondělní trénink Bílých Tygrů, zjistil by, že na ledě krouží o jednoho hráče více, než by očekával. S týmem totiž trénoval před odjezdem na reprezentační sraz také odchovanec Tomáš Filippi, který v současné době nastupuje v KHL za Magnitogorsk.

Jaké to pro tebe bylo, zatrénovat si opět s Bílými Tygry?
Byl to krásný pocit. Byl jsem trochu zvědavý, jaké to vlastně bude, ale cítil jsem se ještě líp, než doma. Kluci se vůbec nezměnili. Chtěl bych tímto poděkovat, že jsem tu mohl ten jeden den trénovat. Cítil jsem se výborně a jsem velmi rád, že mi to umožnili.

Trénovalo se ve Svijanské aréně, nemrzelo tě, že jste nevyjeli na led Home Credit Areny?
Nemrzelo, to mi je úplně jedno. Jsem rád, že jsem s Tygry vůbec mohl trénovat, natož abych si ještě vybíral, na jaký půjdeme led! (smích)

Hráči si tréninky pod Filipem Pešánem pochvalují. Co na kvalitu tréninku říkáš po zkušenostech z KHL ty?
Byl to takový ideální mezizápasový trénink. V sezoně už toho moc natrénovat stejně nemůžete. My to máme v mém současném působišti v Magnitogorsku docela podobné, takže jsem na podobný rytmus zvyklý.

Magnitogorsku se letos velmi daří, co na dosavadní průběh sezony zatím říkáš?
Moje statistiky zatím letos nejsou úplně ideální. Ale tím, že jako tým vyhráváme, není tu takový tlak, že by se to nějak řešilo. Tým šlape, jsme v naší konferenci první a nemáme si zatím na co stěžovat.

Tomáš Filippi musel rychle změnit směr

Novináři tě před Karjala Cupem pasovali do role jednoho z potenciálních lídru národního týmu, je to pro tebe pocta?
Je to od nich hezké, ale všichni víme, jak to bývá. Vlastně nevím, co na to mám říct. Někdo si to může myslet, ale je to hrozně předběžné. Nikdy nevíte předem, jak se komu bude dařit nebo kdo bude v jaké formě.

Jaké jsou cíle reprezentace pro Karjala Cup?
Určitě tam jedeme s tím, že chceme každý zápas vyhrát. Kdybychom měli nějaké jiné cíle, bylo by to špatné. Největší motivací je samozřejmě zápas se Švédskem, který hrajeme doma v Česku. Přijedou se na mě podívat rodina a známí, takže se na zápas o to víc těším.

Mimochodem, když už jsi byl v Liberci, nelanařil tě Filip Pešán k návratu?
To ne, o tom jsme se vůbec nebavili. (úsměv) On ví, že mám v Magnitogorsku platnou smlouvu. Bavili jsme se o úplně jiných věcech, tohle nepadlo ani v žertu. Maximálně Jarda Vlach mi říkal, že se mám vrátit! (smích)

Filippi vede kotouč

Slavná trojice aneb selská jízda