Tygři před reprezentační přestávkou naposled v akci! Vrátí Ocelářům porážku ze zářijového střetnutí?

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Ještě jeden zápas čeká Liberec před tradiční listopadovou pauzou, kterou jako obvykle vyplní turnaj Karjala. Na poslední vítězství nad mistrem ze Zlína se Bílí Tygři budou snažit navázat v zápase proti třineckým Ocelářům. Jak se jim povede, sledujte v neděli. Utkání se hraje od 15 hodin.

HC Oceláři Třinec

Ocelářům vyšel vstup do sezony perfektně. Svěřenci trenéra Kalouse kosí jednoho soupeře za druhým a společně s Litvínovem se přetahují o první příčku v extraligové tabulce. Třinec letos podlehl pouze pražské Spartě, Vítkovicím, nováčkovi z Olomouce a právě svému prozatím největšímu konkurentovi ze severu Čech.

Šimon Hrubec si svými výkony vysloužil reprezentační pozvánku

Třinečtí představili pro letošní ročník zbrusu novou multifunkční halu, ve které to Ocelářům očividně svědčí. Slezané totiž doma nasbírali už čtyřiadvacet bodů, což je staví na samotný vrchol v celé extralize.

Třineckou ofenzivu táhne Zbyněk Irgl. Zkušený forvard s reprezentačními zkušenostmi má na svém kontě sedmnáct bodů za devět gólů a osm asistencí. Oceláři se také mohou spolehnout na svého gólmana Šimona Hrubce, který společně s litvínovským Pavlem Francouzem vládne brankářským statistikám celé soutěže, za což si mimo jiné vysloužil i pozvánku do národního týmu.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1929
Klubové barvy: červená a bílá
Webové stránky: hcocelari.cz
Stadion: Werk Arena (5 200 diváků)

Hlavní trenér: Jiří Kalous
Asistent trenéra: Václav Varaďa
Trenér brankářů: Jaroslav Kameš
Vedoucí mužstva: Jaroslav Kameš

Útočníci:

Zbyněk Irgl       17 (9+8)
Jiří Polanský     15 (6+9)
Martin Adamský    13 (8+5)

Obránci:

Vladimír Roth     10 (4+6)
Marek Trončinský   6 (1+5)

Brankáři:

Šimon Hrubec    (684 minut) 1,23 branky na zápas/úspěšnost 95,04 %
Peter Hamerlík  (339 minut) 2,12 branky na zápas/úspěšnost 91,04 %

Liberec i nadále pokračuje v nevyrovnaných výkonech, díky kterým se Tygři nacházejí na osmé příčce tabulky. V posledním zápase v hale nesoucí nově název Home Credit arena se však hráčům ze severu Čech opět zadařilo, když mistrovský Zlín dokázali udolat poměrem 3:2. Své dvě premiérové trefy v libereckém dresu si navíc připsal slovenský útočník Branko Radivojevič a hned jeho první gól byl zároveň tím nejrychlejším v celé historii klubu.

Jan Výtisk si třinecký dres pamatuje velmi dobře

Bílí Tygři mají Ocelářům co oplácet. V posledním vzájemném utkání totiž doma Třinci podlehli 0:3, navíc kvůli vážnému zranění čelisti přišli o Lukáše Dernera, který je po střetu s bruslí jednoho z protihráčů dlouhodobě mimo hru.

Kromě něj by do zápasu neměli zasáhnout další dva liberečtí beci, konkrétně Petr Gřegořek a Martin Škoula. Minulé utkání navíc nedohrál po zásahu pukem do obličeje David Kajínek. Do útočných řad Liberce se už ale vrátil Koba Jass, na marodce ale zatím ještě zůstávají Jaroslav Vlach, Lukáš Krenželok a Matěj Psota.

Kdo se nakonec na třineckém ledě představí a jak utkání dopadne, sledujte v neděli. Úvodní buly je naplánováno už na 15:00.

Útočníci:

Petr Vampola    13 (7+6)
Martin Bartek   10 (5+5)
Martin Bakoš     9 (5+4)

Obránci:

Martin Škoula    7 (2+5)
Radim Šimek      6 (4+2)

Brankáři:

Ján Lašák       (807 minut) 2,60 branky na zápas/úspěšnost 91,95 %
Marek Schwarz   (218 minut) 2,48 branky na zápas/úspěšnost 90,00 %

Historická bilance v základní části ELH

Bílí Tygři Liberec vs. HC Oceláři Třinec