Tygři si brousí drápy na třineckou ocel, oberou Slezany o body i potřetí?

Date of publication Author Tomáš Dolejš, Martin Zíta

L i b e r e c - V rámci sedmadvacátého kola Tipsport extraligy se Bílí Tygři představí na samém severovýchodě naší republiky, kde budou čelit třineckým Ocelářům. S těmi letos odehráli dva zápasy a oba dopadly úspěšně. Podaří se Severočechům přelstít Slezany i napotřetí? To uvidíme v úterý od 17 hodin.

Polovina extraligového ročníku 2013/14 je minulostí a už je tak prostor k průběžnému hodnocení. To třinecké může mít celkem pozitivní podtón. Oceláři si po šestadvaceti kolech drží šestou příčku tabulky a mají tak nakročeno ke slušné výchozí pozici pro závěrečný sprint o play-off. Zároveň by ale zajisté uvítali vyšší postavení, ostatně v posledních sezonách byli hráči i fanoušci zvyklí na boj o samou špici.

Adamského góly táhnou Třinec.

Třinec si i v letošní sezoně drží status ofenzivně laděného celku a momentálně se může chlubit čtvrtou nejúdernější ofenzivní linií v lize. Překvapivě malý podíl na tom však má vyhlášený kanonýr a v minulých letech noční můra gólmanů Martin Růžička. Ten má prozatím na svém kontě devět zásahů a stejný počet přihrávek.

Nejzásadnější služby tak v tomto ohledu odvádějí Martin Adamský, který konta soupeřů zatížil již jedenácti přesnými trefami, a Jiří Polanský, z jehož hole zamířilo do branky jedenáct kotoučů.

V poslední době si však tým ze severovýchodu prochází mírnou krizí, když prohrál poslední dvě utkání. Nejčerstvější porážka bolí Oceláře dvojnásob, přišla totiž v regionálním derby s hokejisty Vítkovic, plus připočtěme fakt, že v duelu vedli až o dva góly.

Avšak nelichotivé výsledky sahají dál než na poslední dvě kola. Třinečtí z posledních sedmi zápasů naplno bodovali jen dvakrát a celkově vydolovali sedm bodů, pokud tedy budou pokračovat v matných výkonech, mohou hodně rychle ztratit pevnou půdu pod nohami.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1929
Klubové barvy: červená a bílá
Webové stránky: hcocelari.cz
Stadion: Werk aréna (5 200 diváků)

Hlavní trenér: Jiří Kalous
Asistent trenéra: Pavel Marek
Trenér brankářů: Jaroslav Kameš
Vedoucí mužstva: Jaroslav Kameš

Útočníci

Jiří Polanský  29 (11+18)
Martin Adamský 23 (15+8)
Martin Růžička 18 (9+9)

Obránci

Vladimír Roth 13 (4+9)
Josef Hrabal  10 (2+8)

Šimon Hrubec    (1443 minut) 2,41 branky na zápas/úspěšnost 92,29 %
Branislav Konrád (126 minut) 3,81 branky na zápas/úspěšnost 89,47 %

Posledních pět zápasů

26. kolo: Třinec – Vítkovice 2:4
24. kolo: Pardubice – Třinec 2:1pp
23. kolo: Třinec – Kometa    3:0
22. kolo: Třinec – Slavia    5:2
21. kolo: Energie – Třinec   3:1

Hráči z města pod Ještědem nezakončili polovinu základní části podle svých představ. Po šestadvaceti duelech náleží Tygrům jedenáctá příčka, která by nezaručila ani předkolo play-off. Do nynějška nasbírali Liberečtí 32 bodů, ale podle slov trenéra Černého mohlo být bodové konto vydatnější. „Nejen, že jsme mohli mít o šest bodů víc, ale my jsme je prostě měli získat, a nezískali,“ řekl asistent trenéra na nedělní pozápasové tiskové konferenci. „V momentě, kdy se nadechneme, že můžeme přidat třetí vítězství, přijde zase porážka. Tuhle káru pořád táhneme za sebou," nechal se slyšet Černý.

Vyjde to proti Třinci i tentokrát?

Hodnotil tak i nepovedenou sérii v závěru první půle. Severočeši nestačili na Mountfield, který ve třetí třetině dokázal obrátit nepříznivý stav a Bílí Tygři se vrátili z Hradce bez bodu. V nedělním domácím klání se Zlínem se svěřencům kouče Hynka ani nepodařilo vstřelit branku a podlehli Ševcům 0:4.

Již zmíněná jedenáctá pozice není vůbec příznivá, Liberečtí nutně potřebují přísun bodů do tabulky, aby se jim soupeři nevzdálili. Proti Třinci by to však mohlo vyjít, šelmám ze severu se proti drakům daří. Hned v prvním kole je překonali poměrem 4:1, v domácí odvetě pak hráči z Tipsport arény přestříleli Oceláře 4:2. Zda Tygři přidají i třetí výhru nad slezským týmem můžeme sledovat v úterý od 17 hodin na TV Tipsport a serveru onlajny.com.

Útočníci

Petr Nedvěd    22  (7+15)
Martin Bartek  20 (14+6)
Petr Vampola   13  (3+10)