V Liberci skončili i Pabiška se Žabkou

Date of publication Author Jan Rachota - tiskový mluvčí

Hokejový klub Bílých Tygrů opouští také slovenský obránce Boris Žabka a útočník Lukáš Pabiška. Oběma skončí k 30. dubnu 2009 v Liberci smlouva.

Vyjádření GM Ctibora Jecha:

„Nejprve bych chtěl oběma hráčům poděkovat za jejich působení v našem klubu. Boris Žabka již v Liberci nebude pokračovat, míří do Mladé Boleslavi. O Lukáše Pabišku jsme hodně stáli, předložili jsme mu nabídku, ale rozhodl se dát přednost jinému klubu. Je nám to líto, ale nezbývá nám, než to respektovat a popřát mu v novém působišti hodně štěstí. V budoucnu ho třeba znovu přivítáme v našem klubu.“

Lukáš Pabiška je liberecký odchovanec. Prosazoval se i v mládežnických reprezentacích a do dospělého hokeje vkročil pod Ještědem v sezóně 2001/02. V extralize dosud odehrál 223 zápasů a získal 60 bodů (28+32). Pabiška si v roce 2007 vyzkoušel i reprezentační dres ČR.

Slovenský bek Boris Žabka přišel do Liberce před sezónou 2006/07 z pražské Slavie. Za Bílé Tygry tak odehrál celkem tři sezóny s bilanci 154 zápasů a 30 bodů (9+21).

Slavná trojice aneb selská jízda