V souboji o sever přivítá Liberec Litvínov, oplatí mu porážku ze začátku sezony?

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V neděli bude v Liberci k vidění utkání 16. kola Tipsport extraligy, ve kterém domácí přivítají Vervu Litvínov. První vzájemný duel v sezoně ovládli černožlutí, Bílí Tygři tak mají co oplácet. Nezapomeňte, že duel startuje výjimečně již v 15:00.

HC Verva Litvínov

Litvínovští nevstoupili do nového ročníku Tipsport extraligy vůbec dobře. Po první čtvrtině a dvou zápasech z té druhé mají na svém kontě pouze dvě výhry v základní hrací době a patří jim až čtrnáctá, tedy poslední příčka v ligové tabulce. Hodně černou sérii hráči ze severu prožili mezi sedmým a čtrnáctým kolem, kdy na své konto nezískali jediný bod. To zlomili až v posledním kole, kdy doma přivítali také trápící se Pardubice. Ty přejeli rozdílem třídy 5:1 a po dlouhé době ukázali potenciál, který v týmu dříme.

František Lukeš poslal poslední utkání do nastavení.

Nalezneme ho zejména v útočné části sestavy. Ostřílení mazáci Viktor Hübl nebo František Lukeš nehrají vůbec špatně, ale chce to ještě něco navíc. Nejstabilnější výkony pak ale zaručuje mladý centr Robin Hanzl, na jehož kontě nalezneme pět branek a pět asistencí. V severočeské baště hokeje se v minulých týdnech odehrály také dva velké návraty. Sestavu posílili zkušený Pavel Rosa a Peter Jánský, jemuž vůbec nevyšlo angažmá ve Spartě a krok zpět do Litvínova by se dal označit za pokus o restart kariéry. Oba dva pak gólově promluvili do nejčerstvější litvínovské výhry.

Změny ale neproběhly jen přímo na ledě, došlo i na lavičku. Tu nově obsadili Radim Rulík v pozici hlavního trenéra a asistentem mu je Miloslav Hořava, což je řádně ošlehané duo. Smlouvu podepsali oba do konce sezony (zahrnuje obci na další rok) a nahradili tak duo Jeřábek Rosol, jemuž se s kvalitním týmem nedařilo.

15. kolo: Litvínov – Pardubice  5:1

Liberecká sinusoida pokračuje. Po povedeném domácím utkání, kdy Bílí Tygři porazili Třinec 4:2, přišlo selhání v Plzni. Toto označení má na vině zejména první třetina v západočeské metropoli, ve které Liberečtí prakticky ztratili šanci uspět. Přestože ještě v sobě našli sílu se do zápasu vráti Plzeň si výsledek pohlídala a za výhru 5:2 získala tři body.

Prosadí se Koba Jass i tentokrát?

Nevyrovnanost výkonů má důsledek také v tabulkovém postavení, kde týmu od Ještědu patří jedenáctá příčka se 17 body, nedělní soupeř má na svém kontě o čtyři méně. Vyrovnanost letošního ročníku ale zároveň Tygrům nebere naději na rychlé vyšvihnutí se v případě série úspěchů. V tomto kontextu ale hodně mrzí ztráty ze zápasů, které byly velmi dobře rozehrány, ať se jedná o zápas v Pardubicích nebo doma s Hradcem.

Nedělní zápolení bude druhým vzájemným v sezoně 2013/14. To první dopadlo lépe pro hráče ze západnější části severu Čech. A to přestože dvakrát prohrávali. Bílí Tygři šli do vedení hned z kraje zápasu, kdy se trefil Pospíšil, ve druhé třetině pak těsné vedení, ztracené na konci první periody, vracel Jass. Pouhých pět minut před koncem si však vzal kotouč Lukeš a poslal zápas do prodloužení. Respektive do samostatných nájezdů, jak se ukázalo. Ty pak rozhodl šikovný Hanzl. Podaří se Tygrům tentokrát svého severního rivala skolit?