Zdeněk Blatný doufá, že druhý mečbol Bílí Tygři na jihu Čech promění

Date of publication Author Petr Schultz

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Ještě o jeden zápas se protáhne pobyt libereckých hokejistů v extraligovém městě na jihu Čech. Třetí zápas předkola totiž Bílí Tygři na ledě Mountfieldu prohráli 4:1 a hlavně závěr zápasu byl opět v emocích. Zasloužila se o něj dosti tvrdá hra domácích, kteří v poslední minutě nalétávali na liberecké hokejisty jako stíhačky. „Měli jsme pokyny dohrát zápas v klidu,“ říkal po utkání klidným hlasem bojovník Zdeněk Blatný.

Stav série je z pohledu Českých Budějovic 1:2. Závěr zápasu byl ale docela vyhrocený?
Bylo to už 4:1 a zbývala minuta do konce. Kotrla tam ale do nás jezdil a začal nás trochu víc řezat. Nechtěli jsme si to ale nechat líbit a museli jsme také něco udělat. Prohrajeme a ještě se necháme zbít? To by nebylo příliš správné.

Byl to nějaký záměr, že si trenér Českých Budějovic vzal v závěru oddechový čas? Zápas byl už přeci dávno rozhodnut.
Musíte se zeptat trenéra Výborného, proč si vzal oddechový čas. Tak daleko bohužel nevidím. Myslím si ale, že viděli zrovna nás, co jsme byli na ledě a měli strach, aby se zápas nějak nezvrtnul. Přitom my jsme měli jasné pokyny, aby se utkání dohrálo v klidu. Pak samozřejmě přišly nějaké pokyny, poté co tam do nás Kotrla tak jezdil. Zápas jsme ale chtěli dohrát v klidu a bez emocí.

V čem byly dnes Budějovice lepší?
Byly dnes šťastnější o ten gól. Zápas ale byl dost vyrovnaný, ale je možné, že jsme vypadali trochu pasivněji. Hráli jsme ale venku a snažili se neinkasovat. Myslím, že jsme náš plán vcelku plnili. Oni pak ujeli dva na jednoho a proměnili to. Gól čtyři minuty před koncem je docela slušná rána. V utkání, ve kterém nebylo příliš mnoho šancí, se zápas dotahuje těžko.

Třetí zápas ve čtyřech dnech. Jak jste na tom se silami?
Samozřejmě, že je to náročné, ale když budeme rychle střídat, tak se to bude dát vydržet. Síly ubývají stejně jim jako i nám, takže se nemůžeme vymlouvat. Je to jen o bojovnosti a kdo to chce víc.

Je pravda, že poslední krůček bývá vždy nejtěžší?
Určitě. Vždy je poslední krok ten nejtěžší. Člověk potřebuje i trochu štěstí a to se dnes přiklonilo na stranu Budějovic. K nám se zase přiklonilo štěstí druhý zápas, kde jsme dali minutu před koncem gól na 6:5. Zatím je to dost vyrovnaná série a uvidíme zítra.

Nechyběla Liberci dnes trochu větší střelba?
Tím, že jsme se snažili dobře bránit, tak jsme se nedostávali do tolika šancí, jak bychom chtěli. Určitě by to ale chtělo víc střel, abychom se dostali do více šancí a dali více branek než jen jednu, protože na jeden gól se dá těžko vyhrávat.

Určitě nechcete, aby se série ještě přestěhovala pod Ještěd. Co vymyslet na pátek?
To ještě nevím. Uvidíme, co vymyslí trenér. Musíme se ale snažit zítřejší zápas umlátit a ubojovat.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí v dalším zápase.