Karta hráče

Jaroslav Vlach
útočník
Narozen6. 4. 1992
Výška188 cm
Váha101 kg
Hůllevá

Profil hráče

Rodák z Paběnic s hokejem začínal v Kolíně, kde postupně prošel všemi mládežnickými třídami, v té deváté ale přestoupil k Bílým Tygrům. V liberecké mládeži se zařadil mezi opory a pravidelně dostával i pozvánky do juniorských reprezentací.

Výkonů mladého útočníka si všimli i v zámoří, kde si ho tým Prince George Cougars z WHL vybral na 11. místě draftu. V Kanadě strávil dvě sezóny, po kterých se rozhodl pro návrat do Liberce.

Pod Ještědem si postupně budoval stálé místo v sestavě. V mistrovské sezóně 2015/16 už platil za neopominutelného člena kádru, kterého si trenéři cenili díky jeho bojovnosti a obětavosti, ale i ofenzivním kvalitám. V následujících letech už se definitivně zařadil mezi stálice libereckého útoku a významně se podílel na dalších úspěších.

V ročníku 2020/21 ukázal Vlach naplno svůj střelecký potenciál, když v základní části vstřelil hned 16 gólů a zařadil se mezi největší kanonýry týmu. Na své kvalitní výkony navázal i v play-off a velmi výrazným způsobem tak přispěl k zisku stříbrných medailí.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Olomouc
Bílí Tygři Liberec