Karta hráče

Váha78 kg
Hůllevá

Profil hráče

Petr Kváča s hokejem začínal v Benátkách nad Jizerou. Ve čtrnácti letech se po angažmá v Mladé Boleslavi zabydlel v Českých Budějovicích, kde debutoval ve druhé nejvyšší soutěži. Kváča dostal i další příležitosti a měl svůj podíl na postupu Motoru do baráže. Výrazně navíc nakoukl do mládežnických reprezentací. Jeho jméno dokonce zaznělo také na draftu NHL, kde na něj ze 117. pozice získalo práva Colorado. V organizaci Avalanche se později zúčastnil i nováčkovského kempu.

První extraligové utkání odchytal Kváča v ročníku 2017/18 za Spartu, kam měl z Motoru vyřízené střídavé starty. V Českých Budějovicích znovu potvrzoval vysoké standardy a v následující sezóně ochutnal nejvyšší soutěž formou střídavých startů v Litvínově a Třinci. Právě na Oceláře udělal dojem a řekl si o velký přestup.

V Třinci měl Petr Kváča krýt záda Patriku Bartošákovi, avšak poté, co Bartošák v klubu skončil, přebral roli jedničky. A příležitosti se rozhodně nezalekl! Ve třiceti utkáních základní části zaznamenal více než 92% úspěšnost zásahů a průměrně dostával jen lehce nad dvě branky za zápas. Po ročníku, který zkrátila pandemie koronaviru, kývl na nabídku Bílých Tygrů.

A v libereckém prostředí prakticky ihned zazářil a nakonec si vysloužil ocenění nejlepšího gólmana sezony. V play-off vychytal Tygrům stříbrné medaile, a ročník završil dokonce účastí na MS v Rize z pozice třetího gólmana.

Dnes v 17:00 | Muži
HC Olomouc