Karta hráče

Fotografie není přiložena5 Ladislav Šmíd
Dominik Hrachovina
Dominik Hrachovina
brankář
Narozen29. 8. 1994
Výška-
Váha-
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Brankář Dominik Hrachovina, jehož otec je mimochodem trenérem gólmanů v týmu Orli Znojmo, začal s hokejem v brněnské Kometě. Již v mladším dorostu odešel do Havířova, kde ale strávil pouhou sezónu. Poté se totiž rozhodl zkusit štěstí v zahraničí, a tak se přemístil do finského TuTo, který vzápětí vyměnil za Tapparu Tampere. V jednom z nejslavnějších klubů země tisíců jezer podával velmi kvalitní výkony, za což si vysloužil starty v juniorce, přestože věkem stále patřil mezi dorostence.

V Tampere postupem času nakonec dostal i šanci v „A“ týmu, do kterého se definitivně přemístil v sezóně 2015/16, kdy s Tapparou oslavil mistrovský titul. To ještě působil především roli náhradníka, přičemž vyzkoušel i několik hostování. O rok později již ale talentovaný brankář převzal roli jedničky a své mužstvo dovedl k obhajobě. Mimochodem, jeho brzký odchod do zahraničí způsobil, že v českých končinách o něm nebylo moc známo, což se po zisku dvou pohárů pro vítěze finské Liigy změnilo.

Následující ročník chtěl Dominik Hrachovina Tampere dotáhnout k hattricku, ve finále se však radovalo Oulu. Za své výkony si ovšem český gólman vysloužil nominaci na světový šampionát, který absolvoval jakožto třetí brankář národního týmu.

Zároveň mu bylo nabídnuto i nové angažmá, a tak přišel přesun do Astany, kde si vyzkoušel KHL. V druhé nejlepší lize světa strávil ale pouhý rok, načež podepsal ve švýcarském týmu Ambrì-Piotta. S tou měl smlouvu do první reprezentační přestávky, kterou klub následně neprodloužil.

Dvojnásobný mistr finské ligy tak přijal nabídku Bílých Tygrů, v jejichž dresu poprvé ve své kariéře okusí českou extraligu.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner