Karta hráče

Váha76 kg
Hůllevá

Profil hráče

Mladý liberecký odchovanec prošel v dresu Bílých Tygrů mnoha mládežnickými kategoriemi. Za své skvělé výkony si mimo jiné vysloužil pozvánku do reprezentace do šestnácti let, v níž nastupoval v sezoně 2013/14. O rok později už zamířil o kategorii výše a vedl českou sedmnáctku dokonce jako kapitán.

Průlomová však pro Zachara byla zejména sezona 2015/16. V ní začal pravidelně nastupovat v juniorce a jako sedmnáctiletý si odbyl premiéru nejen v dresu prvoligových Benátek nad Jizerou, ale v zápase s Olomoucí naskočil poprvé také do zápasu extraligy.

A přišel další kariérní posun. V draftu jedné z elitních zámořských juniorských lig QMJHL na něj ukázal tým Sherbrooke Phoenix, v jehož středu se uvedl v dobrém světle hned ve své premiérové sezóně. V 57 zápasech bodoval třiačtyřicetkrát.

Na tyto výkony navázal i o rok později, když si připsal ještě o čtyři body více a patřil k nejproduktivnějším hráčům týmu. Zaujal také realizační tým reprezentace do 20 let, kterou následně na světovém šampionátu vedl jako kapitán. Češi i se Zacharem na mistrovství světa postoupili do semifinále, což i přes konečné čtvrté místo znamenalo největší úspěch posledních let.

Po dalším úspěšném roce v kanadské juniorce se Marek Zachar rozhodl pro návrat do Čech. Zpět v organizaci Bílých Tygrů si tento odchovanec vybojoval stálé místo v A-týmu. Svoji agresivní a dynamickou hrou byl velice cenným artiklem v sestavě Filipa Pešána na cestě za stříbrnými medailemi.

Dnes v 16:00 | U16
BK Mladá Boleslav