Karta hráče

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Jan Ordoš hokejově vyrůstal v Ústí nad Labem, v roce 2011 se však přesunul pod Ještěd a hned se přiřadil k důležitým hráčům. Už jako šestnáctiletý pravidelně startoval ve starším dorostu, svými výkony si zasloužil také rychlý postup do juniorky a cenné zkušenosti sbíral rovněž na mezinárodních akcích s reprezentačními výběry.

Postupně okusil také dospělý hokej. V ročníku 2015/16 ještě zprvu nastupoval převážně na farmě v Benátkách nad Jizerou, brzy si ale odbyl i extraligový debut. Na pátek třináctého v listopadu 2015 jistě bude vzpomínat pouze v dobrém, naskočil totiž do zápasu s Mladou Boleslaví a vůbec poprvé si zahrál nejvyšší českou hokejovou soutěž.

V průběhu mistrovské sezony se postupně propracoval do kádru a naskočil do 17 utkání v základní části a do pěti v play-off. Krom toho zamířil i na mistrovství světa hokejistů do dvaceti let a rozhodně se prezentoval ve velmi dobrém světě.

Po odchodu několika opor z mistrovského kádru se Ordoš definitivně zabydlel v základní sestavě a od prvních zápasů jasně ukazoval, proč tomu tak má být. V základní části deptal soupeře svojí šikovností a poctivě sbíral bod za bodem. Nakonec jich bylo 11, v play-off přidal dalších 9, čímž se výrazně podepsal pod zisk stříbrných medailí.

V sezoně 2017/18 se Ordoš postaral o své dosavadní maximum, když nastřádal 19 kanadských bodů v základní části a další tři v play-off. Po vyřazení ve čtvrtfinále přišla za jeho výkony odměna v podobě pozvánky do národního týmu. V něm si v dubnu 2018 odbyl premiéru a bojoval o nominaci na mistrovství světa, která mu těsně unikla.

Do reprezentačního výběru se podíval také v úvodu ročníku 2018/19, kdy zamířil na týdenní kemp pod novým koučem Milošem Říhou. V nové sezoně byl pak u dalšího velkého úspěchu, kdy Bílí Tygři získali Prezidentský pohár a vybojovali stříbrné medaile.