Karta hráče

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Do šesté třídy hrál talentovaný forvard v Trutnově, ale protože se tam nehrála ve vyšších ročnících žákovská liga, byl nucen přestoupit do Dvora Králové. V deváté třídě si ho vyhlédli Bílí Tygři, a tak se přesunul pod Ještěd.

V sezóně 2007/08 se jako patnáctiletý stal jedním z tahounů dorostu a ve čtyřiceti duelech si připsal jednadvacet bodů. Svou nejlepší sezónu ve stejné kategorii zažil o rok později, kdy ve dvaceti zápasech nasbíral 36 bodů. Spolu s Jaroslavem Vlachem nebo Adamem Jánošíkem postupovali sezónou prakticky bez porážky. Kluci nakonec měli našlápnuto na titul, jenže v semifinále byla nad jejich síly Slavia. Ten samý rok už nastupoval v juniorce a v 26 zápasech si připsal třináct bodů.

V ročníku 2009/10 se stal jasným lídrem liberecké dvacítky. Důkazem toho bylo 35 bodů na jeho kontě. Tomáš byl tak pozván do reprezentace do osmnácti let na šampionát do Běloruska. Na turnaji odehrál šest zápasů, ve kterých si připsal dva body a navíc byl asistentem českého kapitána. Na jaře si ho nakonec vybral v juniorském draftu Québec Remparts ze zámořské ligy QMJHL na 24. místě v prvním kole.

Tygří talent se tak rozhodl, že zkusí štěstí za velkou louží, a přestoupil do Quebecu. Hned v prvním roce zažil famózní sezónu. V 62 zápasech nasbíral neuvěřitelných 56 bodů. Celé to navíc korunoval v play-off, kdy patřil k nejlepším hráčům týmu. 15 bodů v 18 zápasech hovoří samo za sebe.

Další rok přestoupil rodák z Rychnova nad Kněžnou v rámci ligy QMJHL do Baie-Comeau Drakkar, kde musel tvořit hru a zároveň měl jako centr k ruce dvě mladá křídla. Opět patřil k hlavním tahounům mužstva. Navíc byl Filippi na přelomu roku povolán na šampionát dvacítek do kanadského Edmontonu a Calgary, kde Češi vypadli ve čtvrtfinále.

Do NHL se bohužel Tomášovi nepodařilo proklouznout, rozhodl se tedy pro návrat do Liberce. Jako extraligový nováček se Filippi hned stal jedním z lídrů Tygrů. Návrat do Evropy mu nedělal takové potíže, jako mnoha hráčům, a tak rychlý forvard nasbíral 25 bodů v 51 zápasech a byl mezi třemi nejlepšími nováčky sezony.

V dalších dvou sezonách už se vypracoval mezi hlavní tahouny tygří smečky. V ročníku 2013/14 poprvé nakoukl do reprezentačního áčka, o rok později už byl jeho pravidelným členem. Díky skvělým výkonům si mladého útočníka vyhlédl ruský Metallurg Magnitogorsk, kde od sezony 2015/16 Filippi nastupoval. Magnitogorsk s ním v sestavě dvakrát došel do finále KHL, v roce 2016 dokonce slavil zisk Gagarinova poháru.

Sezona 2017/18 však byla pro Tomáše smolná. Vzhledem k zranění zad odehrál pouze 25 zápasů a v prosinci se s Magnitogorskem dohodl na rozvázání smlouvy. Po doléčení zranění by měl být připraven pomoci Bílým Tygrům v závěru ročníku, po skončení sezony je připraven hledat si nové zahraniční angažmá.