První zápas roku 2009 dorostu nevyšel

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - V rámci osmatřicátého kola extraligy dorostenců přijela na liberecký pražská Slavia. Souboj týmů z horních pater tabulky vyhráli hosté jasně 6:2, když o zisku tří bodů rozhodli prakticky už v úvodu utkání, ve kterém rychle získali náskok 3:0. Tygři pak už jen zmírnili prohru po trefách Ladislava Bittnera a Jakuba Najmana.

38. kolo, pondělí 05. ledna 2009
2:6
(0:3, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Bittner (Dám, Schutz), 36. Najman - 2. Janoušek (Moravec, Hejna), 4. Jaškin (Chlapík, Novák), 8. Cikánek (Hruška, Semrád), 24. Kadlec (Nedomlel, Hellar), 36. Jaškin, 37. Kadlec (Hellar, Kotyra). Vyloučení: 9:13. Využití: 1:2. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 0:4,1:4,1:5,2:5,2:6.

Blažek (24. Jelínek) - Dám, Bednárik, Bartejs, Najman, Čechura, Jandejsek, Beránek - Morong, Bittner, Schutz - Miškovský, Mikyska, Maďar - Slivka, Urban, Psota - Beníšek, Kouba, Pálek - Hloušek.

HC Slavia Praha

Dlouhý - Šteiner, Jeník, Hruška, Hejna, Nedomlel, Semrád, Novák - Tůma, Muller, Cikánek, Janoušek, Chlapík, Kotyra, Tomek, Veber, Jaškin, Moravec, Kadlec, Hellar.

Vstup do utkání vyšel mnohem více hostům a dá se říci, že prvních osm minut se hrálo pouze před brankou Liberce. Pražané se navíc už v závěru druhé minuty dostali do vedení, když neatakovaný Jan Janoušek dorazil za Blažka Moravcovu střelu. Dvě minuty na to se navíc přesnou střelou nad beton domácího brankáře prosadil Dmitrij Jaškin a šestiminutovku snů pro hosty zakončil gólem na 3:0 v přesilovce Christoffer Cikánek, který poslal do sítě vyraženou dělovku Chlapíka.

Domácí se před brankáře Dlouhého dostali až v deváté minutě, kdy nebezpečně zakončoval Kouba. Další příležitosti Tygrů pak přišly při vyloučení Hellara. Maďar ale vystřelil do tyče a pokus Slivky skvěle zastavil hostující gólman. Když se pak na druhé straně neprosadil ve vyložené šanci Jaškin, byl stav po první třetině 0:3.

Prostřední část načal další gól hostů. Ve čtyřiadvacáté minutě při přesilovce Slavie se po kombinaci celého útoku prosadil Jakub Kadlec a poslal brankáře Blažka na střídačku. Do libereckého brankoviště se místo něj postavil Jakub Jelínek. O tři minuty později si domácí zahráli přesilovku pět na tři a dočkali se v ní své první branky v utkání, když prudkou střelu kapitána Dáma od modré tečoval nad lapačku Dlouhého Ladislav Bittner.

Na další branku si diváci museli počkat až do šestatřicáté minuty. Pak padly ale během osmdesáti vteřin hned tři. Nejprve využil zmatků v liberecké obraně Dmitrij Jaškin a střelou pod vyrážečku Jelínka upravil na 1:5. Přesně sedmnáct sekund poté vypálil na druhé straně dobře mířenou jedovku pod břevno Jakub Najman – 2:5, a svižnou dvouminutovku ukončil posledním gólem utkání hostující kapitán Jakub Kadlec, který po přihrávce Hellara trefil prostor mezi betony domácího brankáře.

Třetí třetina se tak za stavu 2:6 dohrávala víceméně z povinnosti. Pražané si kontrolovali čtyřbrankový náskok a i přes řadu oslabení v úvodu poslední dvacetiminutovky už neinkasovali. Naopak sami mohli v závěru utkání skóre navýšit, Jelínek ale pokryl pokusy Vebera, Moravce a po střele Cikánka mu pomohla tyč, i tak si ale hosté odvezli do Prahy všechny tři body.