Tygři počtvrté v řadě remizovali. Bod navíc ale bere Kometa

Liberec – Tygři sice Kometu výrazně přestříleli, na góly bylo ovšem utkání vyrovnané. Branky začaly padat až ve druhé třetině, po které svítil na kostce nerozhodný stav 2:2. To ale bylo až do konce prodloužení vše. V nájezdech byli poté šťastnější Brněnští, kterým bod navíc vystřelil Petr Holík.

4. kolo, neděle 25. září 2022
2:3sn
(0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Derner (J. Dvořák, Rychlovský), 37. Bulíř (Balinskis, Frolík) – 23. Horký (Holík, Ščotka), 40. Zbořil (Koblížek), rozh. náj. Holík. Rozhodčí: Veselý, Šindel – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4835. Střely na branku: 56:18. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.

Král (Kváča) – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Rosandić – Birner (A), Bulíř (C), Flynn – Vlach, Filippi, Frolík – Ordoš, A. Najman, Faško-Rudáš – Rychlovský, Jelínek (A), Šír.

HC Kometa Brno

Furch (Čiliak) – Ščotka (A), Holland, Kučeřík, Ďaloga, Gulaši (A), Hrbas, Němec – Zaťovič (C), Holík, Horký – Flek, Zbořil, Koblížek – Kollár, Malý, Šalé – Kratochvíl, Süss, Vincour.

V utkání s Kometou si extraligovou premiéru odbyl brankář Daniel Král, v první třetině se ovšem stejně jako jeho protějšek moc nezapotil. „Moc jsem si to užil, čekal jsem na tu šanci dlouho. Na začátku jsem byl trochu nervózní, před tolika lidmi jsem nikdy nechytal. Stačilo ale pár zákroků, i když jich nebylo moc, a dostal jsem se do toho,“ komentoval svůj debut devatenáctiletý gólman.

Výraznějších šancí a gólů se diváci dočkali až ve druhé dvacetiminutovce, kdy v přesilové hře otevřel skóre ranou z mezikruží Luboš Horký. Tygři ale rychle přispěchali s odpovědí! V 30. minutě se totiž na levém kruhu napřáhl Lukáš Derner a nechytatelnou střelou poslal kotouč do sítě.

Michal Bulíř o zápase
Náš výkon nebyl vůbec špatný. Loni jsem se s Dominikem Furchem potkal chvíli v Plzni, takže jsem věděl, že je to kvalitní brankář. Bohužel jsme nenašli recept, jak ho vícekrát překonat.

Také Severočeši se nakonec prosadili v početní výhodě. Michal Birner skvěle zaclonil výhled Dominiku Furchovi a toho využil Michal Bulíř, který zaznamenal svou první letošní trefu. Chvíli před druhou přestávkou bylo však znovu srovnáno, když si Uvis Balinskis nešťastně srazil do vlastní kasy přihrávku Adama Zbořila.

V poslední části měli svěřenci Patrika Augusty výraznou herní převahu, žádná branka už ale nepadla a i ve čtvrtém zápase tohoto ročníku si Tygři zahráli prodloužení. Ani to vítěze neurčilo a na řadu přišly samostatné nájezdy, v nichž si vítěznou trefu připsal brněnský Petr Holík.

„Nemám hráčům co vytknout. Pokud budeme hrát v dalších zápasech jako v tomto, většinu z nich vyhrajeme. Od začátku do konce jsme kontrolovali hru, měli jsme spoustu šancí. Bohužel jsme nedali o gól víc.“

Martin Pešout
„Po dvou prohrách jsme byli trochu zakřiknutí a říkali jsme si, že se potřebujeme nastartovat nějakým dobrým bojovným výkonem. Myslím si, že se nám to povedlo, byť musíme přiznat, že domácí byli lepší. Hráli jsme houževnatě a podržel nás brankář Furch. Ve třetí třetině jsme měli dvě tři šance na výhru, bohužel jsme je neproměnili. V nájezdech už je to loterie, za proměnění čtyř z pěti si ale naši hráči zaslouží klobouk dolů.“