Bílí Tygři Liberec

Vojtěch
Jiruš

kup si
dres teď
Česká republika

Vojtěch
Jiruš

Pozice
útočník
Narozen
4. 2. 2002 (22 let)
Výška
177 cm
Váha
78 kg
Hůl
levá

Profil hráče

Vojtěch Jiruš je rodákem z Ústí nad Labem, nicméně už od svých čtrnácti let svou hokejovou kariéru rozvíjí v liberecké organizaci. V ní prošel všemi kategoriemi, včetně několika startů za české mládežnické reprezentace . V sezoně 2019/20 dokonce nakoukl mezi dospělé na liberecké farmě.

Od toho momentu se v Chance lize uchytil a odehrál v ní za Benátky majoritní část svých zápasů. V aktuální sezoně 2021/2022 ovšem přišel povolávací rozkaz z A-týmu Bílých Tygrů a Jiruš tak v pouhých 19 letech nabírá zkušenosti v české extralize.

Související fotogalerie

Související články

Junioři se z Karlových Varů vrací s prázdnou

Karlovy Vary/Liberec - Junioři bojovali na západě Čech o navrácení boje o top čtyřku v nadstavbové tabulce. Poslední výsledky byly pozitivní, protože za posledních sedm utkání prohrálo mužstvo Valdemara Jiruše jen dva. Proti energetikům to však nevyšlo a po výsledku 0:3 se Liberec vrací zpět na sever Čech s nulovým bodovým ziskem.

Junioři zakončili týden druhou výhrou, tentokrát si poradili s Kometou

Brno/Liberec – V rámci dvacátého třetího kola se liberecká dvacítka představila na ledě Komety Brno. Zde sice svěřenci Valdemara Jiruše od úvodních minut strádali, během prostřední třetiny ale strhli vedení na svoji stranu a hubený náskok nakonec také ustrážili.

Junioři otočili utkání v Jihlavě. Rozhodla pasáž v polovině duelu

Jihlava/Liberec - Svěřenci Valdemara Jiruše vyjeli pro další zápas skupiny o pořadí v play-off na led Jihlavy. V zápase sice ztráceli, dobrým výkonem ale dokázali manko stáhnout a nakonec i zvítězit. U obou branek měl významný podpis kapitán Mikuláš Jenčovský.