Bílí Tygři Liberec

Vojtěch
Jiruš

kup si
dres teď
Česká republika

Vojtěch
Jiruš

Pozice
útočník
Narozen
4. 2. 2002 (20 let)
Výška
177 cm
Váha
78 kg
Hůl
levá

Profil hráče

Vojtěch Jiruš je rodákem z Ústí nad Labem, nicméně už od svých čtrnácti let svou hokejovou kariéru rozvíjí v liberecké organizaci. V ní prošel všemi kategoriemi, včetně několika startů za české mládežnické reprezentace . V sezoně 2019/20 dokonce nakoukl mezi dospělé na liberecké farmě.

Od toho momentu se v Chance lize uchytil a odehrál v ní za Benátky majoritní část svých zápasů. V aktuální sezoně 2021/2022 ovšem přišel povolávací rozkaz z A-týmu Bílých Tygrů a Jiruš tak v pouhých 19 letech nabírá zkušenosti v české extralize.

Související fotogalerie

Související články

K Liberci mám silný vztah. Povýšení do „A“ týmu si velmi vážím, říká Jiruš

Liberec – Realizační tým tygřího „áčka“ doplní pro následující sezónu Valdemar Jiruš, který pod Ještědem působil už jako hráč. Z trenéra liberecké mládeže se postupně vypracoval až v kouče farmy v Benátkách a nyní opět povýšil. „Budu sledovat naše mladé hráče v Chance lize a v případě potřeby doporučovat, které z nich bychom měli povýšit k nám,“ říká o své nové roli.

Realizační tým Bílých Tygrů rozšíří Valdemar Jiruš

Liberec - Bílí Tygři hlásí pro následující ročník posilu i do realizačního týmu. Trenérský štáb nově doplní Valdemar Jiruš!

Vojtěch Jiruš po druhém semifinále: Víme, že nás King v rozhodujících chvílích podrží

Liberec - Junioři si cestu za druhým semifinálovým bodem zkomplikovali v prostřední třetině, ve které třikrát inkasovali. Nakonec ovšem slavili vítězství 4:3, ke kterému gólem i úspěšným nájezdem pomohl útočník Vojtěch Jiruš. "Věděli jsme, že se musíme vrátit k naší hře, protože když ji nehrajeme, dopadá to přesně, jako ta druhá třetina," říká.