Bílí Tygři Liberec

Vojtěch
Jiruš

kup si
dres teď
Česká republika

Vojtěch
Jiruš

Pozice
útočník
Narozen
4. 2. 2002 (21 let)
Výška
177 cm
Váha
78 kg
Hůl
levá
Zápasy
2
Góly
0
Asistence
0
Body
0
+/-
0
Trestné minuty TM
0

Profil hráče

Vojtěch Jiruš je rodákem z Ústí nad Labem, nicméně už od svých čtrnácti let svou hokejovou kariéru rozvíjí v liberecké organizaci. V ní prošel všemi kategoriemi, včetně několika startů za české mládežnické reprezentace . V sezoně 2019/20 dokonce nakoukl mezi dospělé na liberecké farmě.

Od toho momentu se v Chance lize uchytil a odehrál v ní za Benátky majoritní část svých zápasů. V aktuální sezoně 2021/2022 ovšem přišel povolávací rozkaz z A-týmu Bílých Tygrů a Jiruš tak v pouhých 19 letech nabírá zkušenosti v české extralize.

Související fotogalerie

Související články

K Liberci mám silný vztah. Povýšení do „A“ týmu si velmi vážím, říká Jiruš

Liberec – Realizační tým tygřího „áčka“ doplní pro následující sezónu Valdemar Jiruš, který pod Ještědem působil už jako hráč. Z trenéra liberecké mládeže se postupně vypracoval až v kouče farmy v Benátkách a nyní opět povýšil. „Budu sledovat naše mladé hráče v Chance lize a v případě potřeby doporučovat, které z nich bychom měli povýšit k nám,“ říká o své nové roli.

Realizační tým Bílých Tygrů rozšíří Valdemar Jiruš

Liberec - Bílí Tygři hlásí pro následující ročník posilu i do realizačního týmu. Trenérský štáb nově doplní Valdemar Jiruš!

Vojtěch Jiruš po druhém semifinále: Víme, že nás King v rozhodujících chvílích podrží

Liberec - Junioři si cestu za druhým semifinálovým bodem zkomplikovali v prostřední třetině, ve které třikrát inkasovali. Nakonec ovšem slavili vítězství 4:3, ke kterému gólem i úspěšným nájezdem pomohl útočník Vojtěch Jiruš. "Věděli jsme, že se musíme vrátit k naší hře, protože když ji nehrajeme, dopadá to přesně, jako ta druhá třetina," říká.