Bílí Tygři Liberec

Vojtěch
Jiruš

kup si
dres teď
Česká republika

Vojtěch
Jiruš

Pozice
útočník
Narozen
4. 2. 2002 (19 let)
Výška
177 cm
Váha
78 kg
Hůl
levá
Zápasy
4
Góly
0
Asistence
0
Body
0
+/-
-2
Trestné minuty TM
0

Profil hráče

Vojtěch Jiruš je rodákem z Ústí nad Labem, nicméně už od svých čtrnácti let svou hokejovou kariéru rozvíjí v liberecké organizaci. V ní prošel všemi kategoriemi, včetně několika startů za české mládežnické reprezentace . V sezoně 2019/20 dokonce nakoukl mezi dospělé na liberecké farmě.

Od toho momentu se v Chance lize uchytil a odehrál v ní za Benátky majoritní část svých zápasů. V aktuální sezoně 2021/2022 ovšem přišel povolávací rozkaz z A-týmu Bílých Tygrů a Jiruš tak v pouhých 19 letech nabírá zkušenosti v české extralize.

Související fotogalerie

Související články

Král, Šedivý i Jiruš zůstali v závěrečné nominaci pro MS U20!

Liberec - Kvůli komplikované situaci ohledně covidu neodehrála česká dvacítka v Kanadě ani jeden přípravný duel, přesto museli trenéři vyškrtnout z nominace přímo na Štědrý den tři jména. Tygrů se nicméně zúžení soupisky nedotklo a na mistrovství světa si budou moci zahrát Daniel Král, Jakub Šedivý i Vojtěch Jiruš.

Valdemar Jiruš o extraligové premiéře syna Vojtěcha: Silný zážitek! Teď je to na něm

Liberec - Není to tak dávno, kdy jméno Jiruš budilo velký respekt napříč extraligovou mapou České republiky. Po řízném obránci Valdemarovi se teď v dresu Bílých Tygrů hlásí o slovo jeho syn Vojtěch, jenž se po debutu v Pardubicích představil už i domácím příznivcům. Pochopitelně pod dozorem hrdého táty.

Reprezentační dvacítka má před sebou druhý kemp, v nominaci trojice Tygrů

Liberec - Českou reprezentaci U20 čeká ve Vyškově druhý přípravný kemp. Mladí hokejisté se na jihu Moravy sejdou 1. dubna, na týdenní akci budou přítomní tři hráči z organizace Bílých Tygrů: Jan Hampl, Filip Kovář a Vojtěch Jiruš!