Bílí Tygři Liberec

Petr
Kváča

kup si
dres teď
Česká republika

Petr
Kváča

Pozice
brankář
Narozen
12. 9. 1997 (24 let)
Výška
186 cm
Váha
89 kg
Hůl
levá

Profil hráče

Petr Kváča s hokejem začínal v Benátkách nad Jizerou, načež se ve čtrnácti letech zabydlel v Českých Budějovicích. Tam se propracoval až do tamního „A“ týmu, s nímž bojoval i o postup do extraligy. Ve stejné době navíc výrazně nakoukl do mládežnických reprezentací a jeho jméno dokonce zaznělo na draftu NHL, kde na něj ze 117. pozice získalo práva Colorado.

Díky svým výkonům nakonec Kváča povýšil do české nejvyšší soutěže, kde se přes Spartu a Litvínov propracoval až do Třince. Tam v průběhu ročníku 2019/20 převzal roli jedničky po Patriku Bartošákovi a příležitosti se rozhodně nezalekl! Ve třiceti utkáních zaznamenal více než 92% úspěšnost zásahů a následné léto si vysloužil smlouvu u Bílých Tygrů.

V libereckém prostředí prakticky ihned zazářil a nakonec si vysloužil ocenění nejlepšího gólmana sezony. V play-off vychytal Tygrům stříbrné medaile, a ročník završil dokonce účastí na MS v Rize z pozice třetího gólmana.

Související fotogalerie

Související články

Každý si teď musí najít svou roli, říká Petr Kváča

Liberec – Kádr Bílých Tygrů v pondělí vybruslil na led a tím zahájil finální fázi přípravy na nadcházející sezonu. Mezi muži na ledě nechyběl ani Petr Kváča, jenž minulý ročník patřil k nejlepším brankářům celé soutěže. „Bylo to těžké, protože si zvykám na novou výstroj a moc jsem s energií nešetřil,“ svěřil se čtyřiadvacetiletý gólman.

Petr Kváča: Do nové sezóny se máme od čeho odpíchnout

Liberec – Bílí Tygři již zahájili letní přípravu na nadcházející ročník, několik hráčů se do ní však ještě nezapojilo. Jedním z nich je i brankář Petr Kváča, jenž si uplynulou sezónu prodloužil v reprezentaci a navíc doléčuje zranění. „Za dva tři týdny už bych měl začít trénovat,“ svěřil se liberecký gólman.

Opora Tygrů Petr Kváča zůstává v Liberci! Klub na něj uplatnil opci

Liberec – Bílí Tygři se budou moct nadále spolehnout na jednu ze svých klíčových postav, neboť uplatnili opci ve smlouvě Petra Kváči. Jeden z nejlepších gólmanů extraligy tak bude hájit branku Liberce i v následující sezóně!

Související videa

Oscar Flynn: Chtěl jsem novou výzvu, Tygři jsou top organizace

Zase od začátku...

REPORTÁŽ | Kváča proti Plzni vychytal čisté konto